• facebook
 • rss
 • Rekolekcje lekiem na trudności

  Roman Tomczak

  dodane 29.09.2014 00:10

  Zakończyło się kolejne Spotkanie Młodych w Osłej. Tym razem pod hasłem: "Quo vadis?".

  Rekolekcje poprowadził Grzegorz Szczygieł, misjonarz saletyn, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Rzeszowa.

  - Założeniem tych rekolekcji było spojrzenie na siebie i na nasze wspólnoty młodzieżowe czy parafialne, przez pryzmat Pisma świętego. Obiektem naszego zainteresowania były dwa rozdziały z Apokalipsy św. Jana, zwłaszcza fragment, gdzie są listy do siedmiu Kościołów. To fragment adresowany do Kościołów, które przeżywają różnego rodzaju trudności, kryzysy czy wręcz prześladowania. W tych tekstach próbowaliśmy odnaleźć siebie - tłumaczy saletyn.

  W Spotkaniu Młodych, które trwało od piątku do niedzieli w domu rekolekcyjnym Bethlehem w Osłej, wzięło udział kilkanaście osób, głównie młodzieży z terenu diecezji legnickiej. Jedną z nich była Katarzyna Wojtaszewska z Legnickiego Pola.

  - W rekolekcjach w Osłej biorę udział nie po raz pierwszy. Za każdym razem przyciąga mnie tu możliwość odnalezienia możliwości spotkania z Panem Bogiem, innymi ludźmi, przeżycia czegoś interesującego, nowego - mówi. Zapewnia, że dom rekolekcyjny w Osłej jest do tego doskonałym miejscem. - Specjalny program, rekolekcjoniści, atmosfera tego miejsca, to wszystko sprawia, że chętnie się tutaj wraca - dodaje. Młodzieżą biorącą udział w rekolekcjach zachwycony był także o. Grzegorz.

  - Widać, że są to osoby, które już wybrały dla siebie drogę z Jezusem. I na tej drodze przeżywają jakieś osobiste trudności, lub przeżywają je wspólnoty do których oni należą. Dlatego tutaj przyjechali - mówi Grzegorz Szczygieł. Konferencje poprowadzone przez saletyna dotyczyły m. in. czystości, kultu ciała czy walki duchowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół