• facebook
 • rss
 • Dłonie bolały od oklasków!

  Roman Tomczak

  dodane 21.09.2014 20:53

  Najlepsze kobiece kluby z Polski, Czech i Niemiec rywalizowały w Karpaczu.

  Zakończył się drugi międzynarodowy turniej w piłce siatkowej kobiet w Karpaczu. Wzięły w nim udział drużyny SCC Schweriner i Dresdner SC z Niemiec, VK Agel Prostejov z Czech oraz zespoły z Polski: Tauron MKS, Trefl Dąbrowa Górnicza, Impel Wrocław i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Organizatorzy zapowiadali turniej jako wspaniałe widowisko. Nie pomylili się.

  Turniej chwalili zarówno zawodnicy, jak i trenerzy zagranicznych drużyn. - Uważam, że organizacja jest na najwyższym poziomie - mówił po meczu Miroslav Cada, trener czeskiej drużyny z Prostejova.

  - Na pewno wrócimy tutaj za rok - zapewniał prowadzący obecne mistrzynie Czech. Wszystkie zespoły potraktowały turniej bardzo poważnie. Widać to było zarówno na parkiecie, jak i w reakcjach publiczności.

  - Kibicujemy na całego. Od trzech dni. Gardła mamy zdarte, ręce bolą od oklasków - mówi Zofia Sypniewska z Jeleniej Góry. - Komu kibicowaliśmy? Najlepszym! - śmieje się Mariusz Kicaj, który za swoim Impelem przyjechał do Karpacza z Wrocławia.

  Radosław Więcek, organizator i pomysłodawca turnieju przyznaje, że zawody mają już swoją rangę. - Dla polskich drużyn to ostatni sprawdzian przed Orlen Ligą oraz Ligą Europejską. Zawodnicy i trenerzy bardzo poważnie traktują te zawody - mówi Więcek. Wszyscy, zarówno organizatorzy jak i zawodnicy oraz kibice byli zgodni co do tego, że takiego turniej brakowało w Karpaczu.

  - Nie mamy w miecie klubu siatkarskiego, więc ten turniej jest znakomity pomysłem na zarażenie tym sportem młodzieży, której na trybunach jest bardzo dużo - mówi Artur Janio z Karpacza.

  Turniej wypadł znakomicie zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Jest szansa, że siatkówka, nie tylko żeńska, może stać się w przyszłości wizytówką miasta pod Śnieżką, równorzędną z narciarstwem czy turystyką górską.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół