• facebook
 • rss
 • Cel: Kraków 2016

  Jędrzej Rams

  dodane 12.09.2014 23:24

  W niedzielę w naszej diecezji oficjalnie ruszają przygotowania do ŚDM Kraków 2016

  W niedzielę w sześciu miejscowościach na terenie diecezji legnickiej odbędzie się uroczyste wprowadzenie kopii ikony Matki Bożej Salus Populi Romani oraz kopii krzyża Światowych Dni Młodzieży. W ten sposób zostaną oficjalnie zainaugurowane przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w roku 2016. Odbędą się one w Krakowie.

  Wspomniane symbole zostaną wprowadzone w poniższych miejscowościach: Bolesławiec, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy,  Jelenia Góra, Bazylika Mniejsza Świętych Erazma i Pankracego, Legnica, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski (godz. 12), Lubin, parafia św. Maksymiliana Kolbe, Polkowice, parafia św. Michała Archanioła oraz Zgorzelec, parafia św. Jadwigi Śląskiej.

  Konferencja prasowa rozpoczynająca przygotowania ŚDM Kraków 2016 w diecezji legnickiej   Konferencja prasowa rozpoczynająca przygotowania ŚDM Kraków 2016 w diecezji legnickiej Jędrzej Rams /Foto Gość W tych miejscach zamieszkają młodzi, którzy postanowią spędzić w Polsce trochę więcej czasu niż tylko kilka dni w Krakowie. Przez ponad tydzień będziemy gościli m.in. Amerykanów i Kazachów.

  O tych wszystkich ciekawych sprawach związanych z inauguracją opowiadali dziennikarzom podczas konferencji prasowej m.in. bp Marek Mendyk, ks. dr Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM oraz Dorota Abdelmoula z tego samego Komitetu.

  Ta ostatnia przypominała o bardzo ważnym fragmencie przygotowań tj. akcji Bilet dla Brata.

  Jak to ma wyglądać w praktyce?

  Ks. Łukasz Rusinek, koordynator Światowych Dni Młodzieży Diecezji Legnickiej, podkreśla, że przygotowania w naszej diecezji rozpoczną się w niedzielę 14 września.

  Bp Marek Mendyk zaznaczył, że dopiero przychodzi najważniejszy czas przygotowań:

  Zadaniem Centrum ŚDM Diecezji Legnickiej jest koordynowanie działań organizacyjnych i przekazu informacji dotyczących fazy przygotowań jak i przeprowadzenia tzw. „Dni w diecezji”, które będą bezpośrednio poprzedzać samo wydarzenie przyjazdu młodzieży z całego świata do Krakowa. Będą one miały miejsce w dniach 20 - 25 lipca 2016.

  Każda z diecezji została zaproszona do przyjęcia jakiegoś oryginalnego, odpowiadającego jej duchowości nazwy. Nasza diecezja przyjęła nazwę Domus Mariae (Dom Maryi). Nawiązuje ona do napisu znajdującego się nad wejściem do Bazyliki Mniejszej w Krzeszowie - miejscu, które przechowuje i czci najstarszą ikonę maryjną w Europie, ukazującą Matkę Bożą Łaskawą.

  Nasze diecezjalne centrum przygotowań zaprasza młodych do wzięcia udziału w wydarzeniach, które bądę w najbliższych latach przygotowywały do ŚDM. Będą to m.in. Małe Spotkania Młodych (MSM), Rekolekcje Młodych, Rekolekcje KSM, warsztaty muzyczne, warsztaty dziennikarskie, spotkania formacyjne czy akcje ewangelizacyjne.

  Centrum ŚDM Diecezji Legnickiej zaprasza też młodych do włączenia się do wolontariatu podczas tej imprezy. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 października w par. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Ochotnicy muszą jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy. Oto link do niego - TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół