• facebook
 • rss
 • Zmiany na torach

  Roman Tomczak

  dodane 09.09.2014 08:50

  Pol-Miedź Trans chce sprzedać PKP Cargo mniejszościowy pakiet akcji. Większościowym właścicielem największego przewoźnika w regionie pozostanie nadal KGHM.

  PKP Cargo ma być w niedalekiej przyszłości strategicznym partnerem kolejowej spółki. Jak wyjaśnia Mirosław Krutin, prezes zarządu KGHM "Polska Miedź" SA, celem sprzedaży mniejszościowego pakietu jest planowany rozwój Pol-Miedź Trans tak, aby KGHM mógł skupić się na swojej podstawowej działalności.

  - Musimy przeprowadzić kolejne, znaczące inwestycje w tabor i chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku krajowych przewozów towarowych. PKP Cargo daje taką szansę. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozważenie partnerstwa z tą spółką - dodaje Krutin.

  Władze miedziowej spółki chcą, aby Pol-Miedź Trans, który od chwili swojego powstania na początku lat 90. ub. w. zajmował się transportem kolejowym, autobusowym i obrotem paliwami, od tej pory zajmował się wyłącznie działalnością kolejową.

  - Pozostałą działalność włączymy do innych spółek w grupie. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia, bo wszyscy pracownicy pozostaną w naszej grupie i utrzymają swoje miejsca pracy - argumentuje Marcin Chmielewski, wiceprezes zarządu KGHM ds. korporacyjnych.

  Prace związane z wejście kapitałowym PKP Cargo do Pol-Miedź Trans ruszyły we wrześniu. Partner strategiczny planuje objąć do 50 proc.udziałów w spółce PMT. Równolegle toczą się rozmowy nt. wydzielania ze spółki obrotu paliwami i przewozami autobusowymi. KGHM planuje, że proces podziału PMT zakończy się w pierwszym półroczu 2015 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół