• facebook
 • rss
 • Marana tha w Legnickim Polu

  Jędrzej Rams

  dodane 22.08.2014 08:13

  Z impetem ruszyły największe diecezjalne rekolekcje dla młodzieży.

  W czwartkowe popołudnie (21.08) do Legnickiego Pola zjechało prawie 500 osób z całej diecezji legnickiej. Średnia wieku? Gdzieś około 16 roku życia. Cel? Spotkanie z Bogiem.

  Oficjalnego otwarcia XXI Spotkania Młodych dokonał o godz. 16 ordynariusz naszej diecezji bp Zbigniew Kiernikowski. Witając młodych poprowadził dla nich kilkuminutową konferencję o Apokalipsie św. Jana.

  - Ta księga powstała w czasach wielkiego ucisku pierwszych chrześcijan. Autor chciał dać odpowiedź na pytanie "kim jest chrześcijanin?". W co ja wierzę, dlaczego jestem gotowy oddać życie za Jezusa, w co tak naprawdę wierzę, kim w ogóle jestem będąc chrześcijaninem? Te same pytania nurtują również ludzi XXI wieku. Odnalezienie odpowiedzi na to pytanie jest ważne również dzisiaj, zwłaszcza w waszym wieku. Jesteście na progu dorosłości i dorosłych wyborów życiowych. Warto wiedzieć w co, w kogo, w jakiego Jezusa, Boga wierzycie. Widzę, że jesteście tutaj i szukacie odpowiedzi - mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

  W poniższym pliku można posłuchać części konferencji. Prosimy o wyrozumiałość względem jakości dźwięku, jako że w bazylice mniejszej zabrakło prądu i bp Zbigniew Kiernikowski był zmuszony swoją konferencję głosić z ambony i bez nagłośnienia.

  Koncert ks. Jakuba Bartczaka w ogrodach parafialnych w Legnickim Polu   Koncert ks. Jakuba Bartczaka w ogrodach parafialnych w Legnickim Polu Jędrzej Rams /Foto Gość Wśród kolejnych punktów dnia znalazła się Msza święta. Sprawowali ją dwaj neoprezbiterzy, którzy na zakończenie liturgii udzielili specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego.

  Za zakończenie dnia zaśpiewał, a raczej rapował ks. Jakub Bartczak, kapłan z archidiecezji wrocławskiej. Koncert odbył się w ogrodach parafialnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół