• facebook
 • rss
 • Pójdź, zademonstruj, pomóż!

  Roman Tomczak

  dodane 13.08.2014 11:26

  We wrześniu ulicami Bolesławca przejdzie I Marsz Dla Życia i Rodziny. Jego celem jest integracja instytucji, stowarzyszeń świeckich i kościelnych, działających na rzecz rodzin.

  Mottem marszu będą słowa papieża Franciszka: ,,Niech Pan błogosławi rodzinie i uczyni ją mocną w tym czasie kryzysu”.  Marsz poprzedzi  sobotnia (13.09.) modlitwa uwielbieniowa w kościele pw. śś. Cyryla i Metodego, ul. Krótka 1 (początek o godz. 19). W niedzielę o godz. 12.30 uczestnicy I Marszu Dla Życia i Rodziny spotkają się na Mszy św.  w bazylice mniejszej.

  Po Mszy św. rejestracja uczestników. Marsz wyruszy o godz. 14.00 z bolesławieckiego rynku, aby po przejściu ulicami miasta (Kościelna - Łukasiewicza - Miarki - Asnyka - Polna - Ogrodowa - Staszica - Orzeszkowej) dotrzeć do parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

  Tam będzie można wysłuchać świadectwa s. Agnieszki Kozioł (salwatorianki) oraz koncertu bolesławieckiego zespołu Gospel Sound. Jak wyjaśniają organizatorzy, wydarzeniem tym chcą włączyć się w akcję organizatorów Światowych Dni Młodzieży 2016: ,,Bilet dla Brata”.

  – Każdy, nawet mały gest dobrej woli, będzie wielkim wsparciem dla młodzieży ze wschodu – uważa Łukasz Molak z Bolesławieckiego Stowarzyszenia „Aktywni”. – Podczas marszu mile widziane będą transparenty, okolicznościowe banery oraz wszystko to, co podkreśli nasze przywiązanie do wartości rodziny – dodaje.

  Pozostałymi organizatorami bolesławieckiego marszu są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Stowarzyszenie „Rodzina Polska”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół