• facebook
 • rss
 • Stacja biednych i bogatych

  Jędrzej Rams

  dodane 17.06.2014 15:47

  W ramach I Kongresu Eucharystycznego spotkali się ci, którzy żyją miłością św. Brata Alberta Chmielowskiego.

  Już na początku Mszy św. bp Marek Mendyk powiedział, że będzie się modlił tak za biednych jak i za bogatych. Ta intencja wybijała liniowe i schematyczne myślenie o tych, którzy tego dnia zasiedli w ławkach zgorzeleckiego kościoła pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Nie zawsze bezdomni i bezrobotni są winni sytuacji w której się znaleźli. Zawsze jednak są tacy jak my, którzy możemy, a nawet powinniśmy im pomagać.

  W ramach I Kongresu Eucharystycznego właśnie w Zgorzelcu, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Brata Alberta spotkali się tam bezdomni, bezrobotni, chorzy, niepełnosprawni i cierpiący.

  - Będę się modlił za cierpiących ale także za bogatych, o otwartość serca oraz  o taką wrażliwość, która będzie pomagała pamiętać o potrzebie dzielenia się z innymi - mówił bp. Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

  Wybór miejsca na tę stację kongresową nie był przypadkowy. To w Zgorzelcu powstało pierwsze w naszej diecezji schronisko Towarzystwa Przyjaciół im. św. Brata Alberta. Gdyby nie ono i ludzie chcący pomagać, nie byłoby też tego typu dzieł w Jeleniej Górze i Lubinie.

  W obejściu kościoła stacyjnego tj. św. Józefa Robotnika znajduje się m.in. jadłodajnia dla osób potrzebujących pomocy.

  Wielkim i trwałym owocem tej stacji kongresowej jest kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie on wystawiany na tzw. ołtarzu adoracji w dolnym kościele pw. św. Barbary. Owoc kongresu - miejsce wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu   Owoc kongresu - miejsce wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu Jędrzej Rams /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół