• facebook
 • rss
 • Rodzinna Jelenia Góra

  Jędrzej Rams

  dodane 12.06.2014 20:23

  Rodziny diecezji legnickiej zostały zawierzone Jezusowi Chrystusowi.

  Stolica Karkonoszy na kilka godzin stała się rodzinną stolicą diecezji legnickiej. Wszystko za sprawą stacji I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Legnickiej, która miała miejsce w samym centrum miasta. Tam, ponieważ najpierw odbyły się punkty zaplanowane w bazylice mniejszej pw. św. św. Erazma i Pankracego, a później ulicami przeszła procesja eucharystyczna, która zakończyła się na placu Ratuszowym. Hasłem dnia były słowa: "Rodzina żyjąca Eucharystią".

  Jeszcze przed Mszą św. w bazylice konferencję do rodzin wygłosił ks. Paweł Bortkiewicz. Wskazał on na zagrożenia, jakie niesie ze sobą liberalna polityka ekonomiczna i społeczna. Podawał szereg zagrożeń ze strony m.in. rządów, agend ONZ czy Unii Europejskiej.

  Nie był to jednak wykład tylko o czarnym zabarwieniu. Prelegent wskazał na Jezusa jako tego, który daje nam nadzieję i siły do walki o rodzinę:

  Ks. Bortkiewicz wygłosił też homilię podczas Mszy św. Jego słowa bazowały na Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej:

  Procesja ulicami Jeleniej Góry   Procesja ulicami Jeleniej Góry Jędrzej Rams /GN Bardzo ciekawym pomysłem jeleniogórskiej stacji kongresowej były świadectwa małżeństw wygłoszone podczas procesji eucharystycznej. Jednym z małżeństw, które podzieliły się swoją wiarą, byli Monika i Marek Wąsowscy ze Starego Łoma spod Chojnowa. Mówili o tym, jak bardzo przyjęcie do ich rodziny kapliczki z Matką Bożą Szensztacką zmieniło ich wiarę.

  Stacja kongresowa zakończyła się na jeleniogórskim placu Ratuszowym. Diecezjalna para Domowego Kościoła, Jolanta i Jarosław Bochyńscy, odczytali ułożony przez siebie akt zawierzenia rodzin diecezji legnickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół