• facebook
 • rss
 • Przemieniona góra

  Jędrzej Rams

  dodane 09.06.2014 11:27

  Setki rodzin spędzają popołudnia w parafialnym ośrodku Grapa.

  Gdy parafia w Pielgrzymce otrzymała od państwa ukrytą w lesie górę, jako rekompensatę za mienie zagrabione przez komunistów, nikt nie przypuszczał, że kilkanaście lat później w niedzielne popołudnie będzie się tu świetnie bawić kilkaset osób.

  Początkowo miało to być miejsce dla organizowania kilku imprez parafialnych w ciągu roku. Z czasem zaczęli pojawiać się też mieszkańcy okolicznych miejscowości. Przybywało gości i samych zwierząt. I tak rok po roku ośrodek parafialny Grapa wzbogacał się o kolejne wiaty, domki, miejsca zabaw.

  Przyjeżdżając obecnie spokojnie można spędzić cały dzień na zabawach i odpoczynku. Ośrodek oferuje m.in. park linowy, małpi gaj dla dzieci.

  - Przyjechaliśmy tutaj, bo usłyszeliśmy o ośrodku od znajomych. Czekałem na zjazd na linie. Super zabawa - oceniał Michał Janeczko chwilę po przejechaniu parku linowego.

  Są też zwierzęta:osły, daniele, pawie, barany i kozy kameruńskie, kuce, lamy, emu i wiele królików.

  Można pograć w piłkę, na ognisku upiec kiełbaski, a także wynająć domek na weekend.

  Wolontariusze obsługujący ośrodek mówią, że zależy im na reklamie odwrotnej. Zamiast drukować plakaty i zaproszenia czekają, aż odwiedzający sami będą zapraszać kolejnych chętnych. Frekwencja pokazuje, że był to skuteczny sposób.

  Dodatkowo kilka razy w roku odbywają spotkania z muzyką. Przyjeżdżają m.in. kapele góralskie i zespoły cygańskie.

  Najbliższą wielką imprezą organizowaną w ośrodku będzie wrześniowy przegląd zespołów cygańskich, którą poprowadzi sam Don Wasyl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół