• facebook
 • rss
 • Biegowo i rocznicowo

  Jędrzej Rams

  dodane 02.06.2014 20:08

  W diecezji legnickiej tegoroczne obchody Dnia Dziecka wypadły 2 czerwca.

  Po raz czwarty Caritas Diecezji Legnickiej zorganizowała wielkie święto z okazji Dnia Dziecka. W tym roku zbiegło się ono z 17. rocznicą pobytu Jana Pawła II w Legnicy.

  Impreza odbyła się pod hasłem "Bądźmy razem". Te słowa łączą kilkadziesiąt podobnych imprez z okazji Dnia Dziecka w Polsce. Organizują je Caritas poszczególnych diecezji wraz z Jeronimo Martins, właścicielem sklepów Biedronka. W Legnicy komitet organizacyjny stworzyły jeszcze m.in. instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe oraz sponsorzy i służby mundurowe.

  Spotkanie rozpoczęła Msza św. w legnickiej katedrze sprawowana pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka. Po liturgii wszyscy zebrani ruszyli kolorowym i głośnym pochodem do miejskiego parku, gdzie miała odbyć się zasadnicza część zabawy.

  Plakat zapraszający na imprezę   Plakat zapraszający na imprezę Materiały organizatora Na bocznej płycie boiska dzieci, a było ich ponad 3,5 tysiąca, mogły skakać na specjalnych trampolinach, toczyć się w zamkniętych kulach, bawić się na dmuchanych zamkach, dać sobie pomalować twarze. Dzieci otrzymały też koszulki i paczki od generalnego sponsora. Dodatkowo funkcjonariusze służb mundurowych, m.in. policji, straży pożarnej czy straży miejskiej, wystawili stoiska ze sprzętem używanym w pracy.

  Wielkim wydarzeniem był IV Bieg Papieski współorganizowany przez legnicką parafię pw. św. Jadwigi Śląskiej. W zmaganiach lekkoatletycznych wzięła udział w tym roku rekordowa liczba uczestników - prawie 1000!

  Jednym z wydarzeń było wręczenie odznaczeni i nagród przez legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Statuetka "Nade wszystko dziecko" trafiła w tegorocznym, już piętnastym, rozdaniu w ręce bp. Stefana Cichego, administratora apostolskiego diecezji legnickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół