• facebook
 • rss
 • Wdzięczni za Eucharystię

  Roman Tomczak

  dodane 31.05.2014 17:28

  W Chojnowie odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych, aby dziękować za dar Komunii Świętej.

  Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji legnickiej Marek Mendyk.

  Zwracając się w homilii do uczestników tegorocznej pielgrzymki, hierarcha opowiedział historię, która zdarzyła się kiedyś w Fatimie, kiedy w trakcie przygotowań do procesji Bożego Ciała mała Hiacynta czekała niecierpliwie, kiedy zobaczy Pana Jezusa. Ale nie umiała dostrzec Go ukrytego w Hostii.

  - Ta mała dziewczynka nie rozumiała jeszcze, że Pan Jezus będzie całkowicie ukryty. Wydawało się jej, jak wielu innym dzieciom, że będzie ukryty tak, jak podczas zabawy w chowanego.

  Ta sama Hiacynta razem ze swoją starszą przyjaciółką Łucją zobaczyły później w Fatimie Matkę Najświętszą, która im się tam objawiła.

  Pielgrzymka do Chojnowa była prawdziwym świętem dla dzieci zrzeszonych w ERM   Pielgrzymka do Chojnowa była prawdziwym świętem dla dzieci zrzeszonych w ERM Roman Tomczak /GN

  Myślę, że wielu ludzi zachowuje się tak, jak ta mała Hiacynta. Może uważają, że w tej białej hostii jest tylko symbol Pana Jezusa. Ale tak naprawdę to On jest rzeczywiście obecny w Najświętszym Sakramencie - mówił do wiernych bp Marek Mendyk..

  Po Eucharystii z kościoła pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła wyszła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Poprzedzane przez pierwszokomunijne dziewczęta sypiące na drogę płatki kwiatów, zmierzała do kościoła pw. Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

  Doroczna pielgrzymka diecezjalna dzieci pierwszokomunijnych oraz członków Eucharystycznego Ruchu Młodych jest wyrazem wdzięczność za dar Komunii Świętej w codziennym życiu. Ma także pobudzać do trwałego rozmiłowania w Eucharystii oraz związania dzieci z Kościołem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół