• facebook
 • rss
 • Chrześcijanie i muzułmanie protestują

  Jędrzej Rams

  dodane 26.05.2014 16:23

  Legniczanie różnych wyznań i religii donoszą na skandaliczną wystawę.

  Mieszkańcy Legnicy złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrekcję legnickiej Galerii Sztuki. Przestępstwem miałoby być obrażenie uczuć religijnych.

  Chodzi o instalację "There will be blood..." pokazaną w ramach międzynarodowej wystawy Festiwalu Srebro. Pisaliśmy o niej w artykule "Krew i obraz Matki Bożej"(tutaj).

  Pod doniesieniem podpisy złożyli przedstawiciele środowisk katolickich (ruchów, stowarzyszeń, parafii), a także parafii prawosławnej, greckokatolickiej oraz Muzułmański Związek Religijny.

  Ci sami przedstawiciele złożyli pismo do Tadeusza Krzakowskiego, prezydenta Legnicy, w którym zwracają się do niego o wycofanie tej części wystawy, wyciągnięcie odpowiedzialności wobec dyrekcji galerii, a także domagają się od organizatorów publicznych przeprosin.

  Protestujący zapowiadają codzienną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej, miejscu prezentacji wystawy. Modlitwa ma być aktem przebłagania za profanację. Będzie kontynuowana aż do czasu zamknięcia kontrowersyjnej instalacji.

  ...oraz oryginału z Barcelony.   ...oraz oryginału z Barcelony. la basilica/ barcelona Jeden z czytelników "Gościa Legnickiego" przysłał nam odnośnik do strony internetowej galerii biżuterii La Basilica z Barcelony.

  To artysta tej galerii stworzył kontrowersyjną wystawę i to tam ją po raz pierwszy zaprezentował. Co ciekawe, w Hiszpanii instalacja nie miała obrazów świętych! Prezentowane przedmioty były po prostu powieszone dookoła głównego zdjęcia. To specjalnie na wystawę z Polsce zostały dodane obrazy przedstawiające m.in. Matkę Bożą czy św. Józefa.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół