• facebook
 • rss
 • Prezbiterat na szóstkę

  Jędrzej Rams

  dodane 24.05.2014 23:09

  Diecezja legnicka od dzisiaj ma nowych kapłanów.

  W sobotę 24 maja bp Stefan Cichy udzielił święceń kapłańskich w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

  Oto tegoroczni neoprezbiterzy:

  Ks. Marcin Bogucki, par. pw. św. M.M. Kolbe w Bogatyni

  Motto: „Jam jest krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we mnie, przynosi owoc obfity, a beze mnie nic uczynić nie możecie”.

  - Chciałbym pracować z rodzinami i katechizować dorosłych. Przez całe moje życie służyłem przy ołtarzu. Moim wzorem jest św. Josemaría Escrivá de Balaguer, założyciel Opus Dei, który mówił o zdobywaniu świętości przez wypełnianie codziennych obowiązków.

  Ks. Łukasz Maroszek, par. pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bolesławcu

  Motto: „Dziękujemy, że nas wybrałeś, abyśmy stali przed tobą i tobie służyli”.

  - Chciałbym pracować z dzieci i młodzieżą. Chciałbym rozprzestrzeniać ruch charyzmatyczny w naszej diecezji. Spotkałem się z nim podczas formacji seminaryjnej.

  Ks. Bartłomiej Maranda, z par. pw. świętych Piotra i Pawła w Bogatyni

  Motto: „Ja zgoła nie cenię sobie życia, bylebym tylko dokończył biegu i posługiwania, które otrzymałem od Pana Jezusa: bylebym dał świadectwo o Ewangelii łaski Bożej”.

  - Jestem zaangażowany w odnowę charyzmatyczną. Chciałbym ukazać, że Jezus jest żywy, że jest obecny w Kościele i w nim działa. Jezus pragnie objawiać swoją miłość poprzez posługę pasterzy. Wiara nie jest jakimś rytem, ale żywym spotkaniem z żywym Bogiem.

  Ks. Damian Konieczny, par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze

  Motto: „Złożyłem ufność w Twoim miłosierdziu”.

  - Bliski jest mi kult Miłosierdzia Bożego oraz umiłowanie liturgii. Chciałbym dbać o jej piękno oraz o przestrzeń celebracji w pracy na parafii. Podczas formacji seminaryjnej byłem odpowiedzialny za naszą kaplicę.

  Ks. Łukasz Myrta, par. św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu

  Motto: „Wychwalajcie ze mną Pana. Wspólnie wywyższajmy jego imię”.

  - Interesuje mnie głoszenie Słowa Bożego na wzór bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Chciałbym docierać do każdej warstwy społecznej. Bł. ks. Jerzy jest dla mnie wzorem życia słowem Bożym i wzorem męczeństwa za wiarę.

  Ks. Jakub Sikorski, par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim

  Motto: „Dla słabych stałem się jak słaby, aby pozyskać słabych. Dla wszystkich stałem się wszystkim, aby uratować przynajmniej niektórych”.

  - Doświadczyłem wielkiej miłości Pana Boga podczas adoracji Najświętszego Sakramentu we wspólnocie Cenacolo. Dlatego chcę głosić miłość Pana Boga osobom pogubionym, zniewolonym. Pragnę oddać całe życie odnowie charyzmatycznej. Jak mówił bł. Pier Giorgio Frassati, chcę być dobry jak makaron.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół