• facebook
 • rss
 • Lubań najcelniejszy

  Roman Tomczak

  dodane 15.05.2014 15:18

  W Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej rozegrano międzynarodowe mistrzostwa straży granicznej w strzelectwie. W kategorii indywidualnej i drużynowej wygrali gospodarze.

  Do rywalizacji przystąpiły 23 trzyosobowe drużyny, reprezentujące Komendę Główną SG, oddziały Straży Granicznej oraz ośrodki szkolenia SG.

  - Podczas zawodów rozegrano cztery konkurencje, obejmujące strzelanie dokładne w ograniczonym czasie, strzelanie dynamiczne w mierzonym czasie, strzelanie sytuacyjne w mierzonym czasie, a także strzelanie drużynowe sytuacyjne w mierzonym czasie - informuje mjr SG Joanna Woźniak, naczelnik Wydziału Prezydialnego OSS SG w Lubaniu.

  Każdy z uczestników musiał wykazać się celnością, zręcznością, bardzo dobrą kondycją fizyczną, a także spostrzegawczością i refleksem w strzelaniu do przesuwających się celów. Spośród rywalizujących zawodników wyłoniono trzy najlepsze drużyny SG, trzy najlepsze zawodniczki SG oraz trzech najlepszych zawodników SG.

  Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej SG zdobyła reprezentacja z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drugie miejsce przypadło drużynie z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie. Trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu.

  Kobiety w mundurach udowodniły, że posługują się bronią nie gorzej od mężczyzn   Kobiety w mundurach udowodniły, że posługują się bronią nie gorzej od mężczyzn Roman Tomczak /GN

  W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn SG najlepszym strzelcem został Daniel Chudek z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drugie miejsce zdobył Artur Wójcik z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Na trzecim podium stanął  Piotr Szymacha  ze Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG w Raciborzu.

  W klasyfikacji indywidualnej kobiet SG pierwsze miejsce wystrzelała Andżelika Buksa z Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu. Drugie miejsce zajęła Magdalena Szwedowicz-Wróbel ze Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG w Raciborzu. Trzecie miejsce wywalczyła Ewelina Jezierska z Komendy Głównej SG w Warszawie.

  Najcelniejszym zawodnikiem, należącym do NSZZ FSG okazał się Artur Wójcik z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drugie miejsce przypadło Damianowi Łabajowi z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie, natomiast trzecie miejsce zdobył reprezentant z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie - Grzegorz Mendywel.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół