Gość Bielsko-Żywiecki 08/2018 Archiwum

Pociąg wypadł z torów

Skład wiozący koncentrat rudy miedzi wykoleił się pod Polkowicami. Przewróciły się dwa wagony, jeden wypadł z torów. Wstępnie wiadomo, że nikomu nie stała się krzywda.

Do wypadku doszło na łuku pomiędzy szybami Rudna Zdawcza i Rudna Zachodnia. Skład z kilkudziesięcioma wagonami jest przerwany w połowie. Na miejscu zdarzenia są już przedstawiciele Pol-Miedź Trans.

Jak wynika ze wstępnych analiz, przyczyną wypadku mogła być nieusunięta spod koła wagonu płoza, która zabezpiecza stojący skład przed stoczeniem.

Marek Danysz, rzecznik prasowy Pol-Miedź Trans,poinformował, że  jeszcze dziś na miejsce wypadku zostanie ściągnięty specjalistyczny sprzęt do usuwania wagonów z torów.

- Specjalny żuraw kolejowy o udźwigu kilkuset ton będzie pracował na miejscu wypadku prawdopodobnie przez cały dzisiejszy dzień i noc. Jutro szlak powinien być przejezdny - mówi Marek Danysz.

Pol-Miedź Trans jest największą spółką transportową w Zagłębiu Miedziowym. Oprócz taboru kolejowego posiada także autobusy pracownicze oraz flotę tirów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy