• facebook
 • rss
 • Łączy ich św. Maria de Mattias

  Roman Tomczak

  dodane 04.03.2014 20:19

  Rada Miasta Bolesławiec wyraziła zgodę na zawarcie przez gminę miejską Bolesławiec porozumienia o współpracy trójstronnej z gminami Vallecorsa i Acuto w Republice Włoskiej.

  Propozycję współpracy złożył burmistrz Acuto. Włoskie gminy z Bolesławcem łączy postać św. Marii de Mattias, patronki Bolesławca.

  Urodziła się ona w Vallecorsa i tam spędziła pierwsze lata swojego życia, po czym przeniosła się do Acuto, gdzie założyła Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. W Acuto funkcjonuje dom macierzysty zgromadzenia.

  - Mieszkańcy Bolesławca, inspirowani przez siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, licznie uczestniczyli w uroczystościach kanonizacji św. Marii de Mattias - przypomina Agnieszka Gergont, rzecznik prezydenta miasta. - Na czele delegacji stał prezydent Bolesławca Piotr Roman, który miał zaszczyt zaprezentować postać Marii de Mattias w obecności Jana Pawła II i tłumów wiernych, zgromadzonych na placu św. Piotra 18 maja 2003 roku.

  Pięć lat później św. Maria de Mattias ogłoszona została patronką miasta Bolesławiec.

  W sierpniu 2010 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy między miastem Bolesławiec i gminą Vallecorsa. Ponieważ rozwija się ona pomyślnie, skłoniło to władze Acuto do złożenia propozycji zawiązania trójstronnej partnerskiej współpracy miast, które łączy św. Maria de Mattias.

  - Propozycja trójstronnego partnerstwa została zaakceptowana przez władze Vallecorsy, które są przekonane, że zwiększy to potencjał współpracy i ułatwi kontakty między mieszkańcami tych trzech miast - mówi A. Gergont.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół