• facebook
 • rss
 • Pięćdziesiąt dróg do kapłaństwa

  Roman Tomczak

  dodane 03.02.2014 15:11

  Diecezja Hradec Králové wydała broszurę, zawierającą świadectwa 50 księży posługujących w diecezji. Książka ma być lekturą na Wielki Post.

  - Każde z pięćdziesięciu świadectw jest osobną opowieścią o własnej drodze do kapłaństwa jednego z naszych księży. Książka jest ułożona tak, aby czytelnik czytał jedno świadectwo dziennie, przez cały Wielki Post, a nawet kilka dni przed Środą Popielcową - wyjaśnia Petr Suchomel, sekretarz bp. Jana Vokála, ordynariusza hradeckralovskiego.

  Broszura nosi tytuł "Post w Roku Powołań". Nawiązuje do wcześniejszych publikacji, które ukazywały się z okazji Adwentu, Wielkiego Postu i Wielkanocy w ramach ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary.

  - Tym razem, inspirowani Diecezjalnym Rokiem Powołań, nasi księża dzielą się osobistym świadectwem podążania za Chrystusem - dodaje Petr Suchomel.

  W opowieściach księży zawartych w broszurze można znaleźć także nawiązania do tekstów ewangelicznych, związanych z każdym dniem Wielkiego Postu. Z publikacji, a zwłaszcza z tego, że tak wielka liczba księży chciała podzielić się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, cieszy się bp Jan Vokál.

  - Odbieram to jako ich wkład w Diecezjalny Rok Powołań. Jednocześnie dziękuję, że właśnie w taki sposób otwierają swoje serca - powiedział ordynariusz hradeckralovski.

  Książka będzie dostępna w parafiach mniej więcej w połowie lutego. Można ją jednak zamówić już teraz, pisząc na adres: biskupstvi@bihk.cz.

  Cena - 45 koron czeskich (ok. 7 zł) plus koszty przesyłki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół