• facebook
 • rss
 • Oddaj elektrośmieci - uratuj chrześcijan

  Jędrzej Rams

  dodane 22.01.2014 12:40

  Ks. Waldemar Cisło wyjaśnia, dlaczego warto pomóc oddając zużyty sprzęt elektroniczny.

  Diecezjalna zbiórka elektrośmieci rozpoczęła się od konferencji prasowej w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcji patronują bowiem: organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zbiórka jest jednym z elementów przygotowań do kolejnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Legnicy w Niedzielę Palmową, czyli 13 kwietnia 2014 roku.

  Na rozpoczęcie zbiórki do Legnicy przyjechał sam szef polskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche im Not) ks. Waldemar Cisło. Organizacja której przewodzi zbiera środki, by pomagać chrześcijanom na całym świecie. W zeszłym roku diecezja legnicka współpracowała z nią rozprowadzając drewniane, religijne pamiątki wytwarzane przez chrześcijan w Ziemi Świętej.

  Ks. Waldemar Cisło tym razem tłumaczył zawiłości w zbieraniu pieniędzy, poszukiwaniu celów do sfinansowania, sposobach wydawania pieniędzy a także ostatniej podróży do Afryki.

  Oto co powiedział Gościowi Legnickiemu na temat działania organizacji:

  Nasze elektrośmieci zostaną spieniężone, a dochód trafi do najbardziej potrzebujących chrześcijan, misjonarzy, w tym Polaków, i ich dzieł w Afryce:

  W klipie zamieszczonym poniżej Pomoc Kościołowi w Potrzebie pokazuje szkołę misjonarzy z diecezji Bomadi w Nigerii, gdzie pracuje polski misjonarz:

  Szkoła w Bomadi - Nigeria
  Pomoc Kościołowi w Potrzebie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół