• facebook
 • rss
 • Puchar Świata w Jakuszycach tuż, tuż!

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 17.01.2014 21:09

  Kilkanaście tysięcy kibiców zjawi się jutro na Polanie Jakuszyckiej. Zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym ruszają tuż po południu.

  Dziś od 11.00 do 16.00 na trasach weekendowych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach trenowali zawodnicy, którzy już jutro będą tu walczyli o pucharowe punkty. Na trasę wyjechała m.in. Justyna Kowalczyk i Amerykanka Kikkan Randall. Treningowi towarzyszyła gęsta mgła.

  Trening odbywał się przy dopingu kibiców, którzy od dziś zapełniają Szklarską Porębę. Największego najazdu fanów narciarstwa biegowego organizatorzy spodziewają się jutro. W piątek wieczorem były jeszcze wolne miejsca noclegowe w Szklarskiej Porębie. Od jutro może być z tym problem.

  Policja zaleca, aby osoby, które w dniach trwania zawodów wybierają się na Polanę Jakuszycką, w pierwszej kolejności korzystały z autobusów komunikacji miejskiej i szynobusów. Osoby, które jednak zdecydują się jechać samochodami, muszą je pozostawić na wyznaczonych parkingach w Szklarskiej Porębie.

  - Apelujemy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy - mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KPP w Jeleniej Górze. - Zwracamy się również do kierowców tirów z prośbą, aby w dniach trwania zawodów Pucharu Świata wybierali inne przejścia graniczne niż Jakuszyce - Harrachov. Ponadto prosimy również kierowców posiadających CB radia o rozpowszechnienie informacji o mogących wystąpić utrudnieniach w ruchu na tych odcinakach dróg - apeluje rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

  Podstawowym zadaniem policji będzie utrzymanie przejezdności drogi Jakuszyce - Radomierz oraz uniknięcie zablokowania dojazdu do Szklarskiej Poręby.

  Program zawodów:

  Sobota 18 stycznia

  10:00-12:00 - trening oficjalny (10 km techniką klasyczną15 km techniką klasyczną)

  12.15 - sprint technika dowolną  - kwalifikacje kobiety/mężczyźni

   14.15  - sprint techniką dowolną - finały kobiety/mężczyźni

   

  Niedziela 19 stycznia

  9.45 - 15 km stylem klasycznym  - mężczyźni (start masowy)

  12.45 - 10 km stylem klasycznym - kobiety (start masowy)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół