• facebook
 • rss
 • Ks. Bortkiewicz zdemaskuje pseudonaukę

  Roman Tomczak

  dodane 10.01.2014 08:24

  W piątek, 24 stycznia, ks. prof. Paweł Bortkiewicz będzie gościem "Salezjańskiego Kociołka Kultury". Tego samego dnia, razem z dr Marią Jankowską, wystąpi na konferencji organizowanej przez miasto.

  O godz. 10.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury "Muza" rozpocznie się konferencja "Cywilizacja miłości a gender". Ks. prof. Paweł Bortkiewicz wygłosi tam prelekcję "Gender - parodia płciowości i zakłamanie człowieka". Swój wykład na konferencję przygotowała także dr Maria Jankowska, która w Lubinie opowie o budowaniu cywilizacji miłości.

  Program konferencji przewiduje także dyskusję panelową słuchaczy z wykładowcami. Spotkanie przygotowali Urząd Miejski w Lubinie oraz Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio. Prezydent Lubina Robert Raczyński objął konferencję swoim patronatem.

  Tego samego dnia wieczorem (18.30) w sali teatralnej pod kościołem św. Jana Bosko w Lubinie, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Salezjański Kociołek Kultury". Gościem spotkania będzie ks. prof. Bortkiewicz, który tym razem będzie chciał zdemaskować gender jako pseudonaukę ("Gender - ideologia za maską nauki").

  Ks. prof. Paweł Bortkiewicz jest teologiem moralistą i etykiem, kierownikiem Zakładu Katolickiej Nauki Społecznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2002-2008 był dziekanem Wydziału Teologicznego UAM.

  Dr Maria Jankowska jest psychologiem, mediatorem rodzinnym i wykładowcą uniwersyteckim. Zasiada w zarządzie Towarzystwa Uniwersyteckiego Fides et Ratio. Jest także prezesem Polskiego Związku Kobiet Katolickich.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół