• facebook
 • rss
 • Górnicze koncerty w świątyniach

  Roman Tomczak

  dodane 09.01.2014 14:04

  KGHM po raz kolejny organizuje dwa koncerty pod wspólnym tytułem „Gala Noworoczna”. Koncerty odbędą się 17 stycznia o godz. 18.00 w legnickiej katedrze oraz 18 stycznia o godz. 17.00 kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.

  Jak poinformował departament Komunikacji KGHM, w koncertach udział wezmą artyści polskiej i międzynarodowej sceny opery: Wioletta Chodowicz (sopran) i Marcin Bronikowski (baryton) oraz znane postaci muzyki rozrywkowej: Justyna Steczkowska i Piotr Kupicha.

  Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Miasta Tychy wraz z muzykami z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z Katowic pod dyrekcją Marka Mosia. Gale poprowadzi Tomasz Kamel. Koncerty to specjalnie przygotowane dla KGHM produkcje. W ich repertuarze znajdą się m.in. najpiękniejsze polskie kolędy, utwory świąteczne i filmowe, a wszystko to w nowych aranżacjach.

  - Gale Noworoczne to integralna część naszego kalendarza firmowych tradycji. Organizujemy je z myślą o naszych pracownikach, ich rodzinach oraz mieszkańcach regionu Zagłębia Miedziowego - powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM. - Dotychczasowe produkcje cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc w świątyniach naszego regionu rzeszę wiernych słuchaczy. Mamy nadzieję, że również tegoroczne produkcje pozostaną niezapomniane i dostarczą wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń.

  Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Część miejsc siedzących będzie zarezerwowana dla osób z zaproszeniami. W świątyniach będą również dostępne miejsca siedzące dla osób bez zaproszeń. Ilość wszystkich miejsc siedzących jest ograniczona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół