• facebook
 • rss
 • Przedświątecznie z mandoliną i Turnauem

  Roman Tomczak

  dodane 12.12.2013 13:38

  W niedzielę 15 grudnia Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów zaprasza na koncert bożonarodzeniowy z udziałem gwiazdy. Tym razem zaproszenie do udziału w koncercie przyjął Grzegorz Turnau.

  Tegoroczny koncert będzie podzielony na dwie części. Pierwszą wypełnią świąteczne utwory zaaranżowane na orkiestrę mandolinistów przez Tadeusza Grudzińskiego, założyciela i mistrza zgorzeleckiego zespołu. Później wieczór wypełni recital Grzegorza Turnaua. Jak zwykle klamrą spinającą obie części będzie wykonanie przez gwiazdę kilku piosenek przy akompaniamencie orkiestry.

  - Warto być na tym koncercie, bo przedświąteczne spotkania ze Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów i jej gośćmi zawsze pozostają na długo w pamięci i wprowadzają w rodzinny i serdeczny nastrój świąt Bożego Narodzenia - uważa Renata Burdosz z Urzędu Miasta w Zgorzelcu.

  Warto zarezerwować sobie ten niedzielny wieczór także dla Grzegorza Turnaua, znakomitego wokalisty i instrumentalisty o charakterystycznym, ciepłym głosie. W swoich piosenkach Turnau wykorzystuje też teksty czołowych polskich autorów XX wieku m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy, Bolesława Leśmiana, Zbigniewa Herberta, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ale też twórców współcześnie żyjących - Michała Zabłockiego, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Ewy Lipskiej i Jarosława Kiliana.

  Do najbardziej znanych piosenek Grzegorza Turnaua należą m.in. „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Cichosza”, „Między ciszą a ciszą”, „Pamięć”, „Bracka”, „To tu, to tam”. Któż z nas ich nie nucił? W niedzielę, 15 grudnia, znów będziemy to mogli zrobić. Tym razem na żywo, wspólnie z artystą.

  Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Melodie pod choinkę” w hali Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu. Początek godz. 17.30. Bilety w cenie 20 zł są w przedsprzedaży w kasie CSR oraz w Miejskim Domu Kultury przy ul. Parkowej 1. Będzie je można kupić także w dniu koncertu, podobnie jak ostatnią płytę Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów - nagrany w ubiegłym roku krążek pt. „Na zimowe wieczory”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół