• facebook
 • rss
 • Debata o wolnej niedzieli

  Jędrzej Rams

  dodane 13.11.2013 14:46

  Przyjdź i wypowiedz się - zachęcają organizatorzy sobotniego spotkania w Legnicy.

  W sobotę 16 listopada w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy odbędzie się debata publiczna o świętej i wolnej niedzieli. Startuje o 11.00.

  Organizatorem jest Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli. Sekretarz Ruchu ks. Bogusław Drożdż mówi, że zaproszenie jest skierowane do wszystkich.

  - Chcemy wsłuchać się w głosy osób, które są zainteresowane tematem wolnej niedzieli. Jest to dla nas ważne. Zapraszamy członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, pracowników sklepów, a także właścicieli czy przedstawicieli sklepów wielkopowierzchniowych - mówi kapłan.

  Ruch odniósł już kilka sukcesów m.in. zorganizował w Sejmie RP i Senacie RP konferencje o pracy w niedzielę. Idea odświętnego charakteru Dnia Pańskiego zyskuje co raz większą grupę zwolenników. Zarówno w kręgach kościelnych jak i związków zawodowych. Nie mniej ciągle ważna pozostaje diecezji legnicka. Miejsce, gdzie promowania świętej niedzieli się narodziła.

  Ks. Bogusław Drożdż mówi, że zmiana prawa nie jest głównym celem Ruchu.

  - Debaty nie można zawężać do jakiś krótkoterminowych celów. Nam zależy na tym, żeby widzieć ją w kontekście promowania świętości niedzieli. Tak samo jak nasze spotkania w parlamencie. Naszym celem nie jest sama zmiana prawa, lecz uczenie Bożego sposobu przeżywania Dnia Pańskiego - tłumaczy kapłan.

  W przerwie debaty wystąpią tancerze z grupy Flesz działającej przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół