• facebook
 • rss
 • Gdzie pogrzeb ks. Krzysztofa Bojko?

  Jędrzej Rams /GN

  dodane 11.11.2013 08:40

  Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Białej, gdzie przez ostatnie lata posługiwał kapelan ZHR.

  Na stronie internetowej diecezji legnickiej pojawił się komunikat dotyczący miejsca i czasu pogrzebu ks. dr hm. Krzysztofa Bojko. Oto jego treść:

  Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją

  Z liturgii XXXII Niedzieli Zwykłej (10 XI 2013)

  W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że w dniu Pańskim 10 listopada 2013 roku w 50. roku życia, po 25 latach pełnienia posługi kapłańskiej, ziemską pielgrzymkę zakończył

  śp. ks. dr Krzysztof Bojko kan. RM

  Po święceniach prezbiteratu pracował jako wikariusz w Wałbrzychu – parafia pw. Świętych Aniołów Stróżów, w Polkowicach – parafia pw. św.  Michała Archanioła, w Zgorzelcu – parafia pw. św. Jana Chrzciciela, w Legnicy – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W roku 2002 został mianowany proboszczem parafii Biała k. Chojnowa.

  Wieloletni instruktor harcerski (Harcmistrz oraz Harcerz Rzeczypospolitej), posługiwał w ruchu harcerskim jako kapelan naczelny ZHR oraz kapelan Okręgu Dolnośląskiego ZHR. Pełnił również funkcję Komendanta Hufca „Gniazdo”. Zaangażowany w pracę z dziećmi i młodzieżą, wspierał działalność organizacji kresowych. Pełnił funkcję diecezjalnego kapelana Kresowian i Sybiraków.

  Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

  14 listopada – 18.00 – Msza św. kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Białej.

  15 listopada – 13.00 – Msza św. i pogrzeb kościele pw. Przemienia Pańskiego w Białej – pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka.

  Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom – Legnicka Kuria Biskupia

  Księży biorących udział w liturgii, prosimy o zabranie alb oraz stuł w kolorze białym.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • grazyns
   13.11.2013 13:02
   Przeczytałam,że jednak naszego kochanego Księdza zabiorą do Wrocławia. To taki straszny żal dla ludzi z Białej, którzy Go pokochali. Ks.Bojko był i jest dla nich jak najukochańszy brat i On też tak ich traktował.To tak jakby ludziom stąd wyrwano kawałek serca.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół