Nowy numer 17/2018 Archiwum

Odeszli do Pana... Śp. Władysław Frett

Dzięki takim jak on, w podlegnickim Bartoszowie, ma powstać kościół pw. bł. Jana Pawła II.

Władysław Frett odszedł do Pana 15 września br. Przez wiele lat był dyrektorem Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Legnicy.

Urodził się 16 września 1949 roku w Legnicy, tam też ukończył I Liceum Ogólnokształcące. Ukończył geodezję na wrocławskiej Akademii Rolniczej.

Przez całe życie zawodowe pracował w różnych instytucjach samorządowych i państwowych, które zajmowały się sprawami geodezji i kartografii.

Od 1980 roku był członkiem NSZZ Solidarność.

Przez wiele lat dyrektorował legnickiemu Ośrodkowi Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Obraz bł. Jana Pawła II z kościoła pw. NSPJ w Legnicy, parafii, w której miałby powstać kościół pw. bł. Jana Pawła II   Obraz bł. Jana Pawła II z kościoła pw. NSPJ w Legnicy, parafii, w której miałby powstać kościół pw. bł. Jana Pawła II Jędrzej Rams /GN Był nauczycielem w Studium Zawodowym przy Zespole Szkół Budowlanych, biegłym sądowym oraz społecznikiem.

Aktywnie zaangażował się w pomysł ufundowania i budowy kościoła pw. bł. Jana Pawła II w Bartoszowie pod Legnicą. Miało się to dokonać przy współudziale Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma