Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Katolicy-reszta świata

Konferencja o gender przyciągnęła raptem kilkadziesiąt osób. Dużo?

Gdy szedłem na konferencję o śmiercionośnej ideologii gender, zastanawiałem się, ile przyjdzie osób. Dużo czy mało? Na konferencji o in vitro było ich relatywnie mało.

Tym razem na konferencję organizowaną przez Kościół skusiło się niecałe 100 osób. Według mojej oceny zagrożenia ze strony gender - to za mało.  Nie piszę tych słów, by wieścić jakiś kres Kościoła czy też zwycięstwo antyludzkiej ideologii. Nie, troszkę z innej beczki.

Po pierwsze - nie frekwencja przesądziła o sukcesie konferencji, lecz odwaga organizatorów oraz poziom merytoryczny wykładowców.

Po drugie - konferencja na pewno dodała odwagi niejednemu katolickiemu środowisku, aby jeszcze mocniej walczyć o prawdę dotyczącą gender.

Po trzecie - na sali siedzieli alumni naszego seminarium duchownego. To oni za kilka lat będą na swoich barkach nieśli ciężar prowadzenia ludzi do Boga. I  już dzisiaj otrzymali potężną dawkę informacji o ideologii, która najprawdopodobniej wyznaczy linię podziału "katolicy-reszta świata" na najbliższe lata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy