• facebook
 • rss
 • Gender służy duchowi egoizmu

  Roman Tomczak

  dodane 12.10.2013 13:52

  Pełna sala świadczyła o tym, że temat spotkania porusza wiele środowisk. Poziom wykładów i dyskusji - że promotorzy antyrodzinnej ideologii nie będą mieli łatwo.

  Jednym z gości konferencji był ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr z Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Mówił m. in. o istocie ideologii gender.

  - Gender służy duchowi egoizmu tego świata - uważa ks. prof. Bortkiewicz. - Ta ideologia wpisuje się w ruch neomaltuzjański (Ruch, który zapoczątkowała Margaret Sanger, amerykańska feministka, postulując konieczność wprowadzenia kontroli urodzeń - przyp. autora) który w gruncie rzeczy dąży do likwidacji dzietności rodziny.

  - Bo przecież to przedefiniowanie modelu małżeństwa służy temu, by "wyprodukować" pary, czy związki egoistów, cieszących się chwilą, doraźnym doznaniem seksualnym, bez najmniejszej płaszczyzny odpowiedzialności, bez płaszczyzny prokreacji - wyjaśniał uczony. Obok księdza profesora Bortkiewicza swoje wystąpienie miała także dr hab. Maria Ryś z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która mówiła o tym, jak możemy przerwać cywilizacje śmierci (gender), budując cywilizację miłości.

  W konferencji wzięło udział kilkaset osób. Tyle, ile mogła pomieścić sala   W konferencji wzięło udział kilkaset osób. Tyle, ile mogła pomieścić sala Roman Tomczak /GN W programie konferencji zaplanowano także wykład dr. hab. Andrzeja Ładyżyńskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego ("Kilka dobrych słów o współczesnej rodzinie"), jednak dr Ładyżyński nie mógł przyjechać do Legnicy. W jego zastępstwie uczestnicy konferencji wysłuchali wystąpienia Teresy i Tomasza Birutów z Domowego Kościoła.

  Spotkanie poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Tadeusza Apostoła. Konferencję przygotowali wspólnie Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej, legnickiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości oraz legnickiego oddziału Civitas Christiana. Patronem honorowym spotkania był biskup legnicki Stefan Cichy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół