• facebook
 • rss
 • Kłamstwa rosyjskiej telewizji

  Jędrzej Rams

  dodane 07.10.2013 14:52

  Relacja rosyjskiego reportera z Legnicy jest nie tyle błędna, co celowo zakłamana.

  Na stronie rosyjskiego kanału TV Zwezda (Gwiazda), poświęconego szeroko rozumianej obronności oraz militariom, pojawił się materiał z legnickiej imprezy "20 lat po...", poświęconej wyjściu wojsk Federacji Rosyjskiej z Polski.

  Autor materiału w TV Zwezda stworzył jednak dzieło, które nijak nie przystaje do rzeczywistości.

  1) Inicjatywa "20 lat po..." - w reportażu nie pada ani jedno słowo, dlaczego odbywa się spotkanie Rosjan i Polaków akurat w Legnicy. Jako powód przytacza argument radości i pamięci z wyzwolenia miasta przez Armię Czerwoną. Mówi też o pamięci i oddawaniu czci radzieckim żołnierzom. Ani słowem nie wspomina o wyjściu Rosjan przed 20 laty.

  2) Bitwa czołgów w legnickim parku - była to inscenizacja bitwy pomiędzy Armią Czerwoną a Wermachtem. Rosjanie opisali ją jako doroczną inscenizację wyzwolenia Legnicy w 1945 roku.

  3) Wypowiedź uczestnika inscenizacji, przebranego za czerwonoarmistę - wg. reporterów mówi on o radości i wdzięczności Armii Czerwonej za wyzwolenie i dumie z jaką do dzisiaj chętnie i często zakłada mundur sowieckiego żołnierza. Jest to fałszywe tłumaczenie.

  4) Rozmowa z wojewodą dolnośląskim Markiem Skorupą - z tego, co słuchać z głośników wynika, że wojewoda dolnośląski zapewnia, że mieszkał niegdyś w legnickim "Kwadracie" i rzekomo grywał z oficerami radzieckimi w szachy. Z tym, że Marek Skorupa ... nigdy nie mieszkał w Legnicy i oficjalnie zaprzecza temu rzecznik polityka.

  Tutaj można znaleźć materiał rosyjskiej telewizji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół