• facebook
 • rss
 • Fotki z epilogu

  Jędrzej Rams

  dodane 17.09.2013 13:00

  Oto druga część zdjęć Gościa Legnickiego z zeszłorocznego zakończenia pielgrzymki

  Ponad 600 osób zapisało się na listy przed Legnicką katedrą pw. św. Piotra i Pawła. Oznacza to nie mniej ni więcej jak tylko rekordową liczbę uczestników epilogu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę oraz pieszych pielgrzymek do Krzeszowa.

  15 września 2012 roku podzieleni na trzy grupy, co również jest fenomenem tegorocznego epilogu, pątnicy wyruszyli dzisiaj przed godz. 9 w kierunku kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na legnickim os. Piekary. Tam swoją konferencję na temat zbliżających się 28. Światowych Dni Młodych w Rio de Janeiro powiedział ks. Łukasz Rusinek.

  Drugim celem sobotniego wędrowania było sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Tam została odprawiona Eucharystia w intencji pątników.

  Od 2011 roku epilog w diecezji legnickiej odbywa się we wrześniowym a nie październikowym terminie. Dotychczasowe epilogi odbywały się w terminach zbliżonych do liturgicznego wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej. Tak bowiem odbywał się też epilog piesze pielgrzymki w archidiecezji wrocławskiej.

  W ciągu ostatnich lat liczba pielgrzymów idących w epilogu stale wzrastała. Jak podkreślał ks. Mariusz Majewski, był to bowiem dobry czas, aby po pierwsze podziękować za całoroczne pielgrzymowanie a po drugie, dla tych którzy nie byli nigdy na pielgrzymce, możliwość poczucia klimatu takiego spotkania.

  Ciekawostką legnickiego wędrowania jest udział w nich grupy rowerowej, której trzon stanowi grupa Akcji Katolickiej „Bicykleta”.

  W ubiegłorocznych pielgrzymkach oraz epilogu wzięło udział prawie 2000 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół