• facebook
 • rss
 • Początek w "katoliku"

  Mariusz Gierus

  dodane 16.09.2013 10:27

  W niedzielę 15 września odbyła się uroczysta inauguracja drugiego już roku szkolnego w Publicznym Katolickim Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze. To pierwsza i na razie jedyna katolicka szkoła w tym mieście.

  Spotkanie prowadził nowy dyrektor szkoły ks. dr Mariusz Majewski, który przywitał gości m.in. biskupa legnickiego Stefana Cichego, dziekana jeleniogórskiego i proboszcza bazyliki mniejszej pw. Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze ks. Bogdana Żygadłę, posłankę na Sejm RP Marzenę Machałek, zastępcę prezydenta Jeleniej Góry Huberta Papaja, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Jeleniej Góry Annę Ragiel, naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jelenia Góra Pawła Domagałę oraz prezesa Zarządu Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego, będącego organem prowadzącym szkołę, Mariusza Gierusa.

  Szczególnie serdecznie przywitani zostali pedagodzy, pracownicy szkoły oraz główni  bohaterowie uroczystości - uczniowie. Wśród nich główna rola przypadła pierwszoklasistom, którzy powiększyli społeczność szkolną o kolejne dwie klasy. Tym samym, szkoła liczy obecnie 60 uczniów.

  Tak jak w ubiegłym roku inauguracja w gimnazjum katolickim wiązała się z rozpoczęciem III Tygodnia Wychowania, który w tym roku przeżywany jest w Polsce pod hasłem: „Wychowujemy do wartości. Aby budowali życie na Skale”.

  Uroczystość uświetnili swoimi występami sami uczniowie, wykonujący wspólnie piosenki i recytujący wezwania, adresowane do siebie, do rodziców i pedagogów. Aby tworząc społeczność szkolną przyświecała im wiara, nadzieja i miłość – wartości, na których zbudowane jest szkolnictwo katolickie.

  Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Biskup Stefan Cichy życzył uczniom radości w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków i nadziei, bez której jakiekolwiek wychowanie traci swój sens, w szczególności wychowanie do świętości. Posłanka Marzena Machałek gratulowała funkcjonowania i rozpoczęcia kolejnego roku nauki w szkole, która na tle zmian, jakie dotykają polską oświatę, gwarantuje nauczanie prawdziwych wartości. Gratulacje w imieniu władz miasta skierowali również: zastępca prezydenta Jeleniej Góry Hubert Papaj oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Anna Ragiel. Na zakończenie wszystkim pierwszoklasistom wręczone zostały torby szkolne z wyhaftowaną tarczą i nazwą ich nowej szkoły.

  Zwieńczeniem inauguracji roku szkolnego 2013/2014 w Publicznym Katolickim Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze była Msza św. w bazylice jeleniogórskiej, pod przewodnictwem biskupa legnickiego, podczas której okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół