• facebook
 • rss
 • Gromada wilczków w Legnicy!

  Jędrzej Rams

  dodane 09.09.2013 10:26

  Czy uroczystość u Zawiszaków wskazuje na lepsze czasy dla harcerstwa?

  W niedzielę 8 września kilkadziesiąt dziewczyn związanych ze Stowarzyszeniem Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego wzięło udział w uroczystym rozpoczęciu kolejnego roku swojego działania i formacji. Odbyło się ono w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

  Po Eucharystii zgromadzone przed świątynią skautki z 2. Szczepu Legnickiego bł. Chiary Badano wzięły udział w apelu, w czasie którego zawiązała się gromada wilczów, a część z dziewcząt awansowała m.in. na akelę, zastępowe czy też przeszły do ogniska przewodniczek.

  To spotkanie było o tyle historyczne, ponieważ legnicki szczep Zawiszaczek został przyłączony do Hufca Gryfowskiego. Do chwili przyłączenia legnickie harcerki należały do Hufca Wrocławskiego, a z chwilą przeniesienia wszystkie szczepy działające w diecezji legnickiej są skupione wokół jednego, gryfowskiego, hufca. Jak tłumaczy hufcowa Dorota Herdzik, ma to istotne znaczenie dla budowania jedności, ale ma też wymiar czysto praktyczny.

  – Chociażby w kwestii angażowania się w inicjatywy na poziomie diecezji tj. Marsz dla Życia czy uczestniczenie w pieszych pielgrzymkach – wylicza harcerka.

  Powołanie w Legnicy gromady wilczków pokazuje, że kilkuletnia obecność Zawiszaków w Legnicy przynosi dobre owoce, ponieważ z roku na rok przybywa chętnych do wstępowania do organizacji. A jak podkreślają zastępowe, fakt wysyłania do gromady wilczków maluchów, pokazuje, że rodzice zaczynają ufać programowi wychowania w ramach SHK Zawisza.

  Hufcowa, Dorota Herdzik HR, mianowała dzisiaj nowe szefowe: funkcję Akeli, czyli szefowej Gromady Wilczków pełni teraz Aleksandra Zych, drużynową 2. Drużyny Legnickiej została Maria Rutkowska, a szefową Ogniska Młodych Przewodniczek została Martyna Tomczyk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół