• facebook
 • rss
 • Modlimy się o pokój

  Roman Tomczak

  dodane 07.09.2013 16:05

  Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, biskup Stefan Cichy w specjalnym liście zachęcał wiernych do modlitwy o pokój w Syrii.

  Ordynariusz legnicki był dziś (07.09.) głównym celebransem podczas Mszy św. odprawianej w Krzeszowie w ramach XIV Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych.

  Sprawie modlitwy o pokój w Syrii poświęcił także część swojej homilii. Wcześniej bp Stefan Cichy wystosował do wiernych specjalny list, w którym czytamy m. in.:

  "Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wzywa wszystkich katolików na całym świecie do podjęcia modlitwy oraz postu w intencji pokoju w Syrii, zachęcam wszystkie wspólnoty parafialne oraz wszystkich duszpasterzy do włączenia się w tę modlitwę. W wigilię narodzenia Najświętszej Marii Panny, zachęcam, aby wierni naszej diecezji, zgromadzenia zakonne a także wszyscy ludzie dobrej woli, zgromadzili się we wspólnotach lub indywidualnie zanosili modlitwę i ofiarowali swój post w intencji pokoju w Syrii. Modlitwa rozpoczyna się o godz. 19.00 i potrwa do północy.

  Ustanawiając światowy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii, Ojciec Święty stanowczo potępił przemoc. Wezwał też wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju i pomocy humanitarnej dla Syrii, a także dla uchodźców przebywających w sąsiednich krajach" - napisał w liście bp Stefan Cichy.

  Dziś agencje światowe podały informację, że szefowa unijnej dyplomacji, na spotkaniu w Wilnie poinformowała, że wszystko wskazuje na to, że strona to rządowa w Syrii użyła gazu przeciwko rebeliantom. Obecny na spotkaniu sekretarz obrony USA wezwał państwa europejskie do współpracy w ewentualnym ataku USA na Syrię. W tej sytuacji apel papieża Franciszka nabiera szczególnego znaczenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół