• facebook
 • rss
 • Msze św. na dobry początek

  Roman Tomczak

  dodane 05.09.2013 15:02

  We wszystkich szkołach, należących do diecezji Hradec Králové, nowy rok szkolny przywitano modląc się za uczniów i nauczycieli.

  W Hradcu Králové odprawiono dwie poranne Msze św. dla studentów i uczniów szkół średnich. Podobnie było w pozostałych miastach - Skutči, Kutnéj Hoře i Borohrádku. Dodatkowo w katedrze pw. Ducha Świętego ks. Karel Moravec odprawił Mszę św. dla uczniów i przedszkolaków Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II.

  Biskup pomocniczy diecezji hradeckiej, ks. Josef Kajnek, odprawił w kościele pw. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny Eucharystię dla uczniów Biskupiego Gimnazjum Bohuslava Balbina.

  Z kolei ks. Josef Socha, generalny wikariusz diecezji, odprawił Mszę św. dla gimnazjalistów Suwerennego Zakonu Rycerzy Maltańskich. Biskupi wikariusz ks. Josef Suchár przewodniczył natomiast Mszy św. odprawionej w Borohrádku w kościele pw. św. Michała dla uczniów tamtejszej katolickiej podstawówki. Msze św. dla gimnazjalistów i studentów miały także miejsce w Kutnéj Hoře . Odprawił je dla uczniów i ich nauczycieli ks. Josef Kajnek.

  Rok szkolny rozpoczynany Mszą św. to nie nowość na terenie Republiki Czeskiej, ale i nie reguła. Czeskie społeczeństwo, wciąż w przeważającej liczbie zeświecczone, coraz bardziej jednak przekonuje się do szkolnictwa katolickiego. Na terenie diecezji Hradec Králové funkcjonuje kilka szkół różnego szczebla, należących do diecezji. Kształci się w nich kilka tysięcy uczniów, w tym także niewierzących.

  
  
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół