• facebook
 • rss
 • Własnymi śladami

  Jędrzej Rams

  dodane 16.07.2013 21:38

  Trasa pielgrzymki nieustannie się zmienia, nie ma dwóch takich samych przejść, chociaż trafiają się miejscowości, w których już kiedyś byliśmy.

  Po krótkiej przerwie Piesza Pielgrzymka Legnicka wraca do kilku starych punktów postoju i noclegu. Kto szedł na pielgrzymce trzy lub cztery lata temu, większą część trasy na pewno będzie pamiętał i kojarzył.

  Pierwszymi miejscami noclegu są wsie Ujazd Górny oraz Tyniec oraz miasto Oława. Te trzy miejscowości będą gościły naszych pątników w pierwszych trzech dniach wędrówki.

  Znane też będą poszczególne miejsca odprawiania Eucharystii - Biernacki koło Prochowic, Sośnica ze Świętymi Schodami koło Kątów Wrocławskich oraz Żórawina pod Wrocławiem.

  Na czwarty nocleg pielgrzymi zostaną przyjęci w miejscowości o nazwie Mąkoszyce. Do tej pory pątnicy jedynie odpoczywali w tym miejscu w trakcie przemarszu. Jednak od Oławy tegoroczna trasa przebiega o kilka bądź kilkanaście kilometrów na północ od zeszłorocznej trasy. Dobrze widać to na przykładzie odcinka pomiędzy Oławą a miejscowością Stare Budkowice, w której pielgrzymka była przed laty. Dawna trasa wiodła przez środek Puszczy Stobrawskiej i przez takie miejscowości jak Stobrawa, Łubniany czy Jełowa.

  Mimo zmian, tuż za Puszczą Trasa ulega zmianom każdego roku.   Trasa ulega zmianom każdego roku. Jędrzej Rams /GN pojawią się znane miejscowości tj. Bierdzany, Ligota Turawska i kolejny nocleg, czyli miejscowość Zębowice. Przed Zębowicami pielgrzymów tradycyjnie przyjmą mieszkańcy Radawia, gdzie na tzw. Polach Legnickich zostanie odprawiona Eucharystia.

  Po Zębowicach pielgrzymka znowu będzie nocowała na nowym miejscu. Będzie to miejscowość Ciasna. I tutaj niejeden stary pielgrzym może wspomnieć, że w pierwszych kilkunastu latach PPL pątnicy zatrzymywali się na nocleg w miejscowości Sieraków Śląski.

  Znajduje się on kilkanaście kilometrów na północ od miejscowości Ciasna i Lisów. A to w Lisowie, znanym z kilku poprzednich lat, zaplanowano nocleg 5 sierpnia.

  Ostatnim miejscem odpoczynku będzie Zacisze w Częstochowie. Tutaj również będziemy spali po raz pierwszy. Po drodze wszyscy spotkają się na tzw. Górce Przeprośnej w Łojkach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół