• facebook
 • rss
 • Caritas zyskała sojusznika

  Jędrzej Rams

  dodane 19.04.2013 16:59

  Działacze legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci krytykują ONZ za rezolucję ws. Okien Życia.

  Na konferencji sprawozdawczej legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działacze organizacji przygotowali, podpisali i ogłosili ważny list. Odnoszą się w nim do dyrektywy Komisji Praw Człowieka ONZ odnośnie likwidacji Okien Życia. Działacze TPD jednoznacznie krytykują dokument oraz zapewniają Caritas Diecezji Legnickiej o solidarności i wsparciu. Legnicki oddział TPD jest największym oddziałem tej organizacji w Polsce. Same legnickie struktury skupiają aż 120 kół, w których pracę angażuje się 2500 członków i około 400 wolontariuszy. Jest to około 5 proc. całego Towarzystwa w Polsce.

  - Zaangażowanie w obronę Okien Życia przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci po raz kolejny pokazuje, że życie ludzkie jest podstawową i uniwersalną wartością i bronić ją powinny wszystkie organizacje, których zadaniem jest troska o człowieka - ocenia ks. dr Tomasz Biszko, wicedyrektor Caritas Diecezji Legnickiej.

  To Caritas w 2010 roku otworzyła i opiekuje się legnickim Oknem. Dzięki niemu udało się już uratować życie dwóm chłopcom. Okno znajduje się w budynku ośrodka Samarytanin przy ulicy Poselskiej w tzw. Kwadracie.

  Oto pełna treść listu:

  Działacze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z życzliwością odnoszą się do wszystkich inicjatyw podejmowanych dla dobra dzieci przez różne środowiska, nie tylko przez własną organizację. Dlatego z aprobatą i radością przyjęliśmy decyzję Biskupa Legnickiego - ks. dr. Stefana Cichego o otwarciu w Ośrodku Edukacyjno-Opiekuńczym „Samarytanin” prowadzonym przez  legnicką CARITAS „OKNA ŻYCIA”, które dotychczas uratowało dwa ludzkie istnienia.

  Dlatego uczestnicy konferencji sprawozdawczej legnickiego Oddziału TPD (organizowanej tradycyjnie na „półmetku” kadencji) z niepokojem i dezaprobatą przyjęli dyrektywę Komisji Praw Człowieka ONZ dotyczącą likwidacji OKIEN ŻYCIA ponieważ… uniemożliwiają egzekwowanie prawa do poznania własnej tożsamości.

  Trudności w poszukiwaniu swoich korzeni (podkreślane przez ONZ) mogą stanowić dyskomfort w rozwoju psychicznym człowieka, nie wytrzymują jednak porównania
  z alternatywą utraty życia…

  Wystąpienie w obronie OKIEN ŻYCIA zostało przez Konferencję sprawozdawczą TPD przyjęte jednogłośnie jako jeden z punktów uchwały. Informacja o tym została również przekazana Krajowemu Rzecznikowi Praw Dziecka.

  podpisał

  Kazimierz Pleśniak, prezes TPD w Legnicy

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół