• facebook
 • rss
 • Z teologią za pan brat

  Jędrzej Rams

  dodane 07.04.2013 20:48

  W Legnicy odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Teologii Katolickiej.

  Od 4 do 6 kwietnia w Legnicy trwał finał Olimpiady Teologii Katolickiej. Diecezja Legnicka była drugim najważniejszym obok Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego organizatorem tegorocznej edycji.

  Uczestnicy odwiedzili m.in. sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie oraz Park Miniatur w Kowarach. W piątek odbył się etap pisemny, który wyłonił dziesięciu laureatów. Ci następnego dnia starli się w ostatecznym finale.

  Zwycięsko z rywalizacji wyszedł Tomasz Gałosz z diecezji bielsko-żywieckiej, który zdobył aż 100,285 pkt. Zaraz za nim uplasował się Patryk Czech z diecezji rzeszowskiej zdobywając 99 pkt. Na najniższym miejscu podium znalazła się jedyna dziewczyna Adrianna Bauer z archidiecezji przemyskiej. Zdobyła 98,857 pkt.

  Laureaci XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej   Laureaci XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej Jędrzej Rams/GN Kolejne miejsca zdobyli:

  4) Jakub Oleszczak, archidiecezja łódzka – 98,571 pkt

  5) Lidia Śliż, archidiecezja przemyska - 96,285 pkt

  6) Jacek Stróżowski, archidiecezja gnieźnieńska – 92,857 pkt

  7) Magdalena Rakoczy, diecezja toruńska – 90,571 pkt

  8) Kinga Kobylińska, diecezja płocka – 90,285 pkt

  9) Paulina Skórnicka, diecezja radomska – 86,666 pkt

  10) Patrycja Bajdoł, archidiecezja katowicka - 85,714 pkt

  Głównymi nagrodami dla laureatów i zwycięzców były indeksy na wyższe uczelnie m.in. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dodatkowo organizatorzy postarali się m.in. o tablety, aparaty fotograficzne oraz pielgrzymki do Grecji i Włoch.

  - Kilka lat temu zostaliśmy przymuszeni do zmiany ówczesnej nazwy z Olimpiady Wiedzy Religijnej na obecną Teologii Katolickiej. I może nawet słusznie. Pamiętajcie, że znając doskonale teologię jest się tylko religioznawcą, a żeby zostać teologiem trzeba jeszcze mieć wiarę. Życzę wam abyście nie ustawali i dążyli do pogłębiania wiedzy i wiary - mówił w podsumowaniu ks. prof. dr. hab. Piotr Tomasik, dziekan Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie.

  Olimpiada Teologii Katolickiej to jedna z największych olimpiad tematycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Tylko w obecnej edycji wystartowało 16 tysięcy uczniów. W przyszłym roku organizatorem OTK obok Uniwersytety Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie Diecezja Bydgoska. Tematem zmagań będą męczennicy polscy w XX wieku.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LEGNICA, OTK, UKSW

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół