• facebook
 • rss
 • Koniec afery z otrzęsinami w Lubinie?

  Jędrzej Rams

  dodane 26.03.2013 14:48

  Do Prokuratury Rejonowej w Lubinie dotarła opinia biegłego powołanego do zbadania sprawy zachowania ks. Marcina Kozyry, dyrektora gimnazjum im. św. Dominika Savio.

  Jak informuje Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, biegły prof. Lew Starowicz ocenił, iż nie ma podstaw do stwierdzenia, że czynności uczniów w wieku poniżej lat 15, podejmowane w ramach zabawy, miały charakter seksualny.

  - Zdaniem biegłego nie wchodzą one w zakres pojęcia „inna czynność seksualna”. Nie ma także podstaw do uznania, iż zachowanie dyrektora miało charakter popędowy. Prokurator w najbliższych dniach zapozna się szczegółowo z liczącą kilkadziesiąt stron ekspertyzą. Po jej lekturze i analizie w powiązaniu z pozostałym materiałem dowodowym podjęta zostanie w sprawie decyzja merytoryczna - informuje prokurator.

  Według nieoficjalnych informacji taka decyzja może być wydana nawet w piątek i najprawdopodobniej będzie to decyzja o umorzeniu postępowania. Do tego przymierzała się już na początku miejscowa prokuratura, jednak nacisk medialny spowodował, iż śledztwo podjęto.

  Postępowanie zmierzało do wyjaśnienia, czy dyrektor szkoły uczestniczący w otrzęsinach uczniów I klasy dopuścił się przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. 

  W śledztwie przesłuchano ponad 110 świadków: rodziców dzieci, nauczycieli i animatorów uczestniczących w wyjeździe.

  Przeczytaj też:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Wojna
   06.10.2017 16:48
   Ja też się przyczyniłem do spadku sprzedaży GW. Uświadomiłem trzem moim znajomym, że to organ międzynarodówki masońskiej. Argument najmocniejszy obok merytorycznego był ten. że Soros zaczął finansowo ratować GW. Znajomi nie dawali wiary, ale dałem im do czytania oficjalny komunikat!
  • Gość
   06.10.2017 20:19
   Piszecie głupoty o GW, która to ma coraz wiecej czytelników wersji cyfrowej.
  • Jaś
   07.10.2017 12:03
   Top 20 wydawców z których korzysta najwiecej internautów, marzec 2017. Miejsce 8. Grupa Gazeta.pl - liczba internautów 16 386 713, odsłony 750 135 629. Gosc.pl jakoś nie widzę w pierwszej 20. Macie manię anty-wyborczą, a gazety idą do lamusa. Więc jak wasze dane gościu? (w razie ocenzurowania tego postu, przyznacie, że liczy się tylko walka z Michnikiem, a nie po to stworzono katolickie media).
  • Orwell
   11.10.2017 08:01
   Agora świetnie się ma finansowo, zarabia na kinach i innych mediach. Do tego tę propagandę sorosa czyta papierowo co najmniej 100 tys ludzi. W internecie z łatwością organizują ogólnopolskie protesty i czarne marsze. Dlatego ten artykuł trochę wprowadza w błąd
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół