• facebook
 • rss
 • Miedź najlepsza na parkiecie

  Roman Tomczak

  dodane 07.03.2013 14:55

  Kolejny rok z rzędu KGHM Polska Miedź SA została wyróżniona statuetką „Byki i Niedźwiedzie” za najlepszą inwestycję w spółkę WIG 20. Wyróżnienia przyznaje redakcja Gazety Giełdy „Parkiet”.

  Podczas uroczystej gali na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie trofeum z rąk Alexandra Dibeliusa, szefa Goldman Sachs na Europę Środkowo-Wschodnią, odebrał Herbert Wirth, prezes KGHM.

  - Po raz kolejny udowodniliśmy, że konsekwentne realizowanie strategii przynosi wymierne korzyści naszym akcjonariuszom - mówił Herbert Wirth. - Mogę zapewnić, że tej konsekwencji i motywacji w działaniu nam nie zabraknie. Ten sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników KGHM oraz dzięki przejęciu w marcu ubiegłego roku firmy Quadra FNX, co w bardzo dużym stopniu zwiększyło wartość KGHM - dodał prezes Polskiej Miedzi.

  Całkowita stopa zwrotu inwestycji w KGHM za ub. r. wyniosła 97 proc.   Całkowita stopa zwrotu inwestycji w KGHM za ub. r. wyniosła 97 proc. Roman Tomczak/GN

  Całkowita stopa zwrotu z inwestycji w KGHM wyniosła w całym ubiegłym roku ponad  97 proc. Składa się na to wzrost kursu o 71,8 proc. i rekordowa dywidenda w wysokości 28,34 zł za akcję.

  Istotnym czynnikiem tego wzrostu była finalizacja przejęcia kanadyjskiej Quadry FNX za 2,9 mld USD. Od tego momentu kurs KGHM przestał być ściśle skorelowany z notowaniami miedzi na giełdzie w Londynie, a sama spółka przestała być postrzegana jako jeden z najdroższych producentów tego surowca na świecie.

  KGHM otrzymał statuetkę „Byki i Niedźwiedzie” w kategorii najlepsza inwestycja w spółkę WIG 20 już po raz trzeci - poprzednio stało się to w 2009 i 2010 roku. W 2011 r. KGHM został wybrany przez Parkiet spółką roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół