• facebook
 • rss
 • Masz honor? Kup różaniec!

  Jędrzej Rams

  dodane 08.02.2013 12:00

  Już można kupować różańce wykonane przez chrześcijan w Betlejem.

  Organizatorzy Marszu Dla Życia i Rodziny promują w Roku Wiary pomoc prześladowanym chrześcijanom z Ziemi Świętej. Inicjatywa nosi nazwę "Rodzina Rodzinie". W jej ramach organizatorzy Marszu zachęcają rodziny z diecezji legnickiej do nabycia za symboliczne 10 złotych różańca wykonanego przez chrześcijan mieszkających w Betlejem.

  W ten sposób przyczynimy się do przedłużenia obecności chrześcijan w Ziemi Świętej. Bardzo nieprzyjazna polityka Izraela oraz Autonomii Palestyny powodują masową emigrację chrześcijan. Przy takim tempie opuszczania swoich domów za kilkanaście lat może w tamtych regionie Bliskiego Wschodu zabraknąć wyznawców Jezusa.

  – W Betlejem jedna chrześcijańska rodzina specjalizuje się w sprzedaży produktów stworzonych przez 40 innych chrześcijańskich rodzin. Często ta rodzina nie jest w stanie sprzedać swoich produktów! Arabowie oraz inni mieszkańcy udają chrześcijan i sprzedają wycieczkom swoje produkty. Turyści kupują je nieświadomi, że tak naprawdę zabierają jedyne utrzymanie chrześcijanom. Kilkadziesiąt lat takiej polityki wymusiło na wielu chrześcijanach emigrację w celu szukania chleba – opowiadał Rafał Cywka z fundacji.

  Dlatego organizatorzy Marszu wraz z Polską Sekcją Kirche im Not zapraszają do zakupu różańców. W pakiecie nabywanym w biurze KSM DL (76 72 44 375) znajduje się również informacja o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz materiały pro-life. 

  W galerii znajdą państwo zdjęcia autorstwa ks. Rafała Cyfki z Kirche im Not. Przedstawiają one proces powstawania pamiątek z drzewa oliwnego. Wykonują je chrześcijanie w Betlejem. Ci sami, których różańce mamy okazję nabyć. Zdjęcia przybliżają nam trudną sytuację chrześcijan.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • gut
   28.12.2014 15:40
   a po arabsku „dom mięsa”. Fajnie wiedzieć, to dla mnie nowość. :)
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół