• facebook
 • rss
 • Randka (nie) w ciemno

  Joanna Mielniczuk

  dodane 05.02.2013 17:18

  Rada Parafialna w Rudnej zaprasza wszystkich małżonków na randkę. Pary czeka projekcja poruszającego filmu pt. „Odważni”.

  Randka Małżeńska wpisuje się w ciąg inicjatyw związanych z ogólnopolską akcją „Kibicuj rodzinie”, która ruszyła w ubiegłym roku. Jej celem jest pomoc w odkryciu radości rodzinnego życia.

  Organizatorzy mają nadzieję, że te działania zainspirują małżonków do dialogu i wniosą świeżość w ich relacje. I rzeczywiście tak się dzieje, bo świadectw mówiących o dobrych owocach takich spotkań jest coraz więcej.

  Rośnie też zainteresowanie tematyką, co widać po kolejnych edycjach multimedialnych warsztatów „Nawigacja w rodzinie”. Po polkowickich i legnickich już przygotowywane są następne warsztaty w Lubinie. Film „Odważni”, podobnie jak wszystkie inne inicjatywy, jest tylko pretekstem do działania na rzecz małżeństwa i rodziny.

  - Chcemy zwrócić uwagę małżonków na to, że warto znaleźć czas tylko dla siebie. Że warto, choć na chwilę, zapomnieć o dzieciach, pracy, kłopotach i przeżyć coś wspólnie, we dwoje. Filmowa randka ma być zaproszeniem do pójścia dalej: do otwartej, szczerej rozmowy, być może o ukrytych gdzieś głęboko problemach - mówi Małgorzata Marx z Rady Parafialnej w Rudnej.

  Obraz przedstawia historię pięciu różnych mężczyzn, dla których ojcostwo staje się niezwykłym wyzwaniem.

  - Film zwraca uwagę na prawdziwą odwagę: przezwyciężania słabości, wytrwania w postanowieniach, ponoszenia konsekwencji swoich wyborów. Daje odpowiedź,  jaką decyzję ma podjąć odważny mężczyzna, stając pomiędzy łatwizną a powinnością - mówi Tomasz Birut, organizator podobnego spotkania w Rynarcicach.

  Seans odbędzie się 16 lutego w rudnowskim gimnazjum. Początek o 18.00.

  Odważni
  zwiastunyfilmowe45

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół