• facebook
 • rss
 • Spotkanie, którego nie było

  Roman Tomczak

  dodane 15.01.2013 15:26

  Jerzy Szumlański, przewodniczący Rady Gminy Lubin, odwołał spotkanie Komisji Oświaty i Kultury z Komisją Oświaty Rady Miejskiej w Lubinie. Powód? Prezydent Raczyński chce przyłączyć gminę do miasta.

  Przed budynkiem Rady Miasta w Lubinie szef Rady Gminy Lubin oświadczył, że w związku z ogłoszoną publicznie przez prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego, wolą jednostronnego przyłączenia gminy do miasta, spotkanie w sprawie realizacji obowiązku szkolnego uczniów gminy na terenie Lubina, stało się bezprzedmiotowe.

  – Gdybym dopuścił do tego spotkania, opinia publiczna mogłaby pomyśleć, że gmina zgadza się na takie rozwiązanie – mówił do dziennikarzy Jerzy Szumlański. – Jednak takiej zgody z naszej strony nie ma i nie będzie! – podkreślił przewodniczący rady Gminy Lubin.

  Wszystko zaczęło od publicznego oświadczenia Roberta Raczyńskiego, prezydenta Lubina, o projekcie włączenia struktur gminnych w granice miasta. Wzburzeni tym pomysłem są przedstawiciele gminy oraz część jej mieszkańców. Argumentują oni m. in., że gmina to nie tylko urząd z pracownikami, ale przede wszystkim kilkutysięczna, zintegrowana społeczność.

  – Niech się więc nikt nie spodziewa, że w ramach służenia tym ludziom, doprowadzimy do likwidacji gminy, oddając jej niemałe zasoby tym, którzy nie do końca radzą sobie z własnymi problemami – powiedział Jerzy Szumlański. Szef Rady Gminy radzi, aby problemy, jeśli są, załatwiać na drodze porozumienia, a nie narzucanych innym idee fixe.

  – Wzywam prezydenta miasta do wycofania się z tych pomysłów oraz zaprzestania eskalowania napięcia pomiędzy samorządami. W wojnie na każdym szczeblu straty ponoszą obie strony – w żaden sposób nie przysłuży się ona naszym społecznościom – apelował przed Urzędem Miasta przewodniczący Szumlański.

  Jednocześnie dodał, że jego apel nie będzie oficjalnie przekazany prezydentowi Lubina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół