• facebook
 • rss
 • Rodzina Radia Maryja w Krzeszowie

  JR/GŻ

  dodane 14.01.2013 14:39

  W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja.

  Sanktuarium w Krzeszowie gościło 14 stycznia, na spotkaniu opłatkowym, Rodzinę Radia Maryja. Do Krzeszowa przyjechali członkowie Kół Radia Maryja z wielu miejscowości diecezji legnickiej, m.in. z Legnicy, Jeleniej Góry, Lubania, Chojnowa, Gryfowa Śl.

  Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia w święto Chrztu Pańskiego, do którego to wydarzenia nawiązał w homilii delegat o. Tadeusza Rydzyka, o. Marcin Krupa. Zwrócił on uwagę, iż do Jana przybywała wielka rzesza ludzi dotkniętych grzechem, lecz aby przyjąć chrzest, musieli oni stanąć w prawdzie – wyznać grzechy. I my winniśmy stanąć w prawdzie przed Tym, którego wskazuje św. Jan Chrzciciel jako Tego, który ma moc, jako Tego, który jedyny może odpuścić grzechy – Jezusa Chrystusa. Warto stanąć w prawdzie, która nas wyzwoli, która umożliwi przemianę życia – nawrócenie.

  Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia
  Grzegorz Żurek
  - Wraz z Krystyna Giżowską mogliśmy cieszyć się śpiewem kolęd i pastorałek, ale także przypomnieć sobie jej najbardziej znane przeboje. Wypełniony po brzegi Krzeszowski Dom Kultury rozbrzmiewał wspólnym śpiewem i radosną atmosferą, która nie może być inna, gdy spotykają się siostry i bracia jednego Ojca, o czym przypomina nam dzisiejsza uroczystość, w której wspominamy również nasz własny chrzest – relacjonuje Grzegorz Żurek z krzeszowskiego sanktuarium.

  Po przełamaniu się opłatkiem oraz serdecznych życzeniach nastąpiła wspólna agapa, przygotowana przez członkinie Żywego Różańca z Krzeszowa. Był krzeszowski bigos, gorąca kawa i herbata oraz wspaniałe wypieki.

  Więcej o krzeszowskim spotkaniu można przeczytać na stronie www.opactwo.eu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół