• facebook
 • rss
 • Pogranicznicy zbierają komórki

  Roman Tomczak

  dodane 07.01.2013 14:39

  Nieważne – sprawne czy nadające się na złom. Misjonarze potrafią skorzystać i z jednych i z drugich.

  Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej kolejny raz przychodzą z pomocą. Tym razem włączyli się w zbiórkę używanych telefonów komórkowych, organizowanych przez Pallotyńską Fundację Misyjną Salvatti.

  – Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti organizuje zbiórkę używanych telefonów komórkowych, które będą później przekazywane misjonarzom – tłumaczy por. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

  – Nasi funkcjonariusze i pracownicy cywilni ochoczo włączyli się w tę akcję. Od listopada ub. roku dało im się zgromadzić kilkadziesiąt aparatów telefonicznych, które teraz zostaną przekazane Fundacji – wyjaśnia.

  Funkcjonariusze SOSG nie raz już przychodzili z pomocą. Tym razem wspierają misjonarzy   Patrol pod Śnieżką
  Funkcjonariusze SOSG nie raz już przychodzili z pomocą. Tym razem wspierają misjonarzy
  Roman Tomczak/GN

  Przekazane pallotynom komórki będą wykorzystywane przez misjonarzy bądź też oddawane do recyklingu. Pieniądze uzyskane za oddanie telefonów do recyklingu będą wykorzystywane na potrzeby misji. Jak przyznają funkcjonariusze i pracownicy cywilni SOSG, do udziału w zbiórce zachęcił ich kapelan Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej, ks. ppor. SG Marcin Czuchraniuk.

  – Każdy telefon komórkowy zebrany w tej akcji, to konkretna pomoc dla misji i ludzi ubogich w krajach misyjnych. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce za wsparcie misji katolickich – powiedział ks. Czuchraniuk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół