• facebook
 • rss
 • Ping-pong ma łączyć

  Jędrzej Rams

  dodane 16.12.2012 14:03

  Ministranci już drugi raz walczyli o puchar dziekana dekanatu Bolesławiec Zachód

  W sobotę 15 grudnia rozegrano drugi Turniej Tenisa Stołowego Dekanatu Bolesławiec Zachód. Nagrodą rozgrywek był Puchar Księdza Dziekana. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych:

  I – szkoła podstawowa i gimnazjum

  II – szkoła średnia i powyżej

  W turnieju wzięło udział 34 uczestników (kandydaci, ministranci i lektorzy). Na początku rozgrywek uczestnicy grali systemem pucharowym, natomiast w dalszej części zawodnicy byli podzieleni na grupy, z których zostali wyłonieni najlepsi. I tak w kategorii kandydaci i ministranci młodsi zwyciężyli:

  1.         Kulik Wojciech – par. pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu;

  2.         Wal Hubert – par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu;

  3.         Rzeszowski Michał – par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu;

  W kategorii ministranci starsi i lektorzy zwycięzcami okazali się:

  1.         Piotr Filistyński – par. pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu;

  2.         Marcin Czarnecki– par. pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu;

  3.         Krzysztof Pieszko– par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu

  W tym roku do boju stanęło 34 chłopców   W tym roku do boju stanęło 34 chłopców Jędrzej Rams/GN - Każde takie przedsięwzięcie ma na calu zintegrowanie służby liturgicznej ołtarza i stworzenie warunków lepszego poznania się nie tylko na gruncie kościoła czy świetlicy przyparafialnej. Dlatego już teraz zapraszamy za rok! Zachęcamy również do rozwoju talentu sportowego, który otrzymaliśmy od Pana Boga, a duch właściwej rywalizacji oraz zasady fair play niech scalają uczestników i dopingują do dalszego kreatywnego działania – tłumaczy ks. Wiesław Złotek, organizator.

  - Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim za zaangażowanie. Dziękujemy księżom dekanatu Bolesławiec Zachód z dziekanem Stanisławem Kusikiem na czele, który ufundował puchary dla najlepszych zawodników. W dalszej kolejności wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego Mirosława Sakowskiego za udostępnienie sali gimnastycznej, Piotrowi Napiórkowskiemu - nauczycielowi wychowania fizycznego za profesjonalną obsługę oraz Łukaszowi Molakowi i Iwonie Perłowskiej za okazałą pomoc - dodaje kapłan.

  Jak tłumaczy ks. Wiesław Złotek, takie turnieje bardzo sprawdzały się we Włoszech, gdzie on przez kilka lat pracował. Jak widać, w Polsce też warto organizować takie zabawy.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół