• facebook
 • rss
 • Ławeczki na końcu świata

  Roman Tomczak

  dodane 01.12.2012 09:54

  Klub Przyrodników najpierw wyremontował zabytkową karczmę, teraz zbudował ścieżkę edukacyjną dla młodzieży.

  Ścieżka przyrodnicza ma 14 km długości i nazywa się „Szlak Natura 2000 Góry Kamienne – zachowaj bioróżnorodność”. Powstała wokół Stacji Terenowej Klubu Przyrodników – zabytkowej karczmy sądowej w Uniemyślu (gm. Lubawka). Kamila Grzesiak z Klubu Przyrodników informuje, że na ścieżce ustawilono 14 barwnych tablic edukacyjnych, dwie wiaty i kilka ławeczek.

  – Kilkunastokilometrową ścieżkę można podzielić na dwa odcinki po 7 km, każdy zakończony przystankiem autobusowym. Trasa ścieżki prowadzi przez lasy, głównie bory świerkowe z domieszką jodły i płatami buczyn, pięknymi widokami i mokradłami.

  Schodząc do wsi zahacza się również o kawałek historii tych dwóch miejscowości, by za chwilę móc się zachwycać widokiem ciągnących się malowniczych łąk poprzecinanych górskimi potokami – zachęca.

    Czternaście barwnych tablic edukacyjnych ustawionych na ścieżce ma na celu przybliżenie siedlisk i gatunków chronionych w obszarach sieci Natura 2000 występujących właśnie na tym terenie.

  – Serdecznie zapraszam do pieszej wędrówki po obszarze Natura 2000 „Góry Kamienne” w rejonie Uniemyśla i Okrzeszyna – wsi położonych na przysłowiowym końcu świata – mówi Kamila Grzesiak.

  Ścieżkę udało się zbudować dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, pomocy Nadleśnictwa w Kamiennej Górze, parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmsku Śląskim, samorządowcom i osobom prywatnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół