Nowy numer 16/2018 Archiwum

Gdzie bije serce miasta?

Za kilka dni w Bolesławcu otwarta zostanie nowa galeria handlowa. „Serce miasta. Centrum wydarzeń!” – zachwala hasło.

Czterodniowym wydarzeniom związanym z otwarciem galerii, będą towarzyszyły wszelakie atrakcje i konkursy dla odwiedzających.

W niedzielę, ostatniego dnia otwarcia, będzie można nawet wygrać samochód w konkursie „Serce miasta. Centrum wydarzeń!”.

Bo to, że niedziela nadaje się do handlowania i wygrywania nagród, wie już chyba nawet przedszkolak. Jarmark i jarmarczne uciechy najlepiej się przecież sprzedają, kiedy gawiedź nie pracuje, tylko zapracowane pieniądze wydaje. Akurat w niedzielę?!

Galeria powstała niedaleko kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, od miesiąca – bazyliki mniejszej. A przecież to właśnie tam – i to nie tylko w niedzielę, ale każdego dnia i o każdej porze – bije prawdziwe serce tego miasta. A przynajmniej być powinno. Bo gdzie mowa o sercu, nie może być mowy o handlu i komercji.

Serce to takie miejsce, skąd czerpie się siłę do życia, dla ciała i dla ducha. A czy można siłę do życia znaleźć pomiędzy regałami? Chociaż pewnie niektórzy mogą. To przepraszam, tych, co mogą. I współczuję.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma