• facebook
 • rss
 • „Nawigacja w rodzinie”

  Roman Tomczak

  dodane 06.11.2012 06:00

  – Metafora żeglarska, zawarta w tytule, zrodziła się z potrzeby podkreślenia, że życiu rodzinnemu i małżeńskiemu bezustannie trzeba nadawać kierunek – mówi Marta Niedzielska z poradni Pro Familia.

  Na sobotę, 24 listopada, w polkowickim Kinie zaplanowano warsztaty małżeńskie. Będzie podczas nich mowa m. in. o poszukiwaniu celu podróży, któremu na imię rodzina i małżeństwo.

  Na warsztat złoży się głównie materiał filmowy, zrealizowany z udziałem zaproszonych gości, w tym m. in. Szymona Grzelaka, Jacka Pulikowskiego i Roberta Tekielego. Całość będzie się oczywiście skupiać na tematyce życia małżeńskiego.

  – Gospodarz programu wprowadzi uczestników w kolejne, przydatne w małżeństwie, tematy. Będą to np. umiejętność aktywnego słuchania, umiejętnośc werbalnego wyrażania miłości czy omówienie pojęcia ojcostwa – wyjaśnia Marta Niedzielska.

  Wiele miejsca organizatorzy chcą poświęcić także zagrożeniom duchowym, uzależnieniom i współuzależnieniom, a także sytuacjom, kiedy potrzebna jest specjalistyczna pomoc psychologa.

  – Po każdym poruszonym temacie, prowadzący zaprasza uczestników do warsztatu sensu stricte – czyli przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie za pomocą indywidualnej, anonimowej ankiety – dodaje M. Niedzielska.

  Warsztaty przygotowali wspólnie Diakonia Ewangelizacji Diecezji Warszawsko-Praskiej z kręgu Domowego Kościoła (autorzy „Samochodowej Randki Małżeńskiej”) oraz Specjalistyczna Poradnia Rodzinna „Pro Familia”, działająca przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

  Zapisy prowadzone są pod nr. tel. 535 854 255, lub pod adresem mejlowym profamilia.polkowice@interia.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół