• facebook
 • rss
 • YouCat na Rok Wiary

  Jędrzej Rams

  dodane 28.10.2012 07:26

  Zakończył się cykl rejonowych spotkań dla młodych, na których biskupi wręczali im młodzieżowe opracowania Katechizmu Kościoła katolickiego.

  Za nami dwa ostatnie Małe Spotkania Młodych przygotowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Legnickiej. Dwa pierwsze odbyły się w Zgorzelcu dla rejonu zgorzelecko-bolesławieckiego oraz Jeleniej Górze dla rejonu jeleniogórsko-kamiennogórskiego, a wczoraj dwa pozostałe. W Lubinie dla rejonu lubińsko-polkowickiego oraz w Legnicy dla rejonu legnickiego. Pojawili się na nich młodzi przedstawiciele poszczególnych parafii.

  – Na wszystkich tych spotkaniach było więcej osób niż na ostatnim Spotkaniu Młodych w Legnickim Polu. Szacuję, że przyjechało na nie łącznie około 700 osób. Młodzi mogli dzięki temu pobyć ze sobą, zobaczyć, że są też inni młodzi którzy wierzą w Jezusa. Mogli posłuchać świetnych katechez i posłuchać dobrej muzyki. Oni przecież tego dzisiaj bardzo potrzebują! Do rąk młodych trafiło też do rozdania wśród rówieśników ponad 10000 ulotek z propozycjami jakie Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało na 2013 rok z uwzględnieniem m.in. pielgrzymek i Spotkania Młodych – podsumowuje ks. Janusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

  Asystent generalny KSM opowiadał o bł. Karolinie Kózkównie   Ks. Zbigniew Kucharski
  Asystent generalny KSM opowiadał o bł. Karolinie Kózkównie
  Jędrzej Rams/GN
  Spotkania były promocją młodzieżowego opracowania Katechizmu Kościoła katolickiego. Nosi on nazwę YouCat. Jego drugie, poprawione, wydanie ukazało się na rynku w zeszłym roku a rozdawanie ich w czasie Małych Spotkań Młodych było ich inauguracją na naszej diecezji. Wiąże się ona z rozpoczęciem Roku Wiary. Papież Benedykt XVI w liście Porta Fidei pisze, że „Katechizm Kościoła Katolickiego może być prawdziwym narzędziem umacniania wiary, zwłaszcza dla tych, którzy troszczą się o formację chrześcijan, tak istotną w naszym kontekście kulturowym.”

  Sam papież rozdawał YouCat w czasie ostatniego Światowego Dnia Młodych w Madrycie w 2011 roku.

  Promocja katechizmów wiąże się z 50. rocznicą zwołania II Soboru Watykańskiego. Katechizm jest owocem prac właśnie tego zgromadzenia.

  Oprócz samego przyjęcia YouCat-ów młodzi wysłuchali konferencji ks. dr Zbigniewa Kucharskiego, asystenta generalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Mówił on o drodze do świętości bł. Karoliny Kózkówny. Jej też był dedykowany koncert w wykonaniu Marii Bober i towarzyszących jej muzyków.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBIN, YOUCAT

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół