• facebook
 • rss
 • Anielska s(S)obota

  Jędrzej Rams

  dodane 17.09.2012 09:38

  W sobotnie przedpołudnie 15 września w niewielkiej miejscowości Sobota pod Lwówkiem Śląskim odbył się I Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”.

  W szranki o nagrodę główną stanęło zaledwie kilka grup muzycznych. Były to dzieci i młodzież pochodzące z Lwówka Śląskiego (Warsztaty Terapii Zajęciowej), Zgorzelca, Pilichowic oraz Proboszczowa. Główną nagrodę z Soboty wywiózł zespół z Pilichowic, drugie miejsce zdobyła schola z Proboszczowa, a trzecie – schola ze Zgorzelca.

  – Troszeczkę dla śmiechu mogę stwierdzić, że w sercu gra mi muzyka. Jest ona wspaniałym narzędziem, aby wielbić Boga. Dodatkowo w tym roku przypada 100. rocznica śmierci bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela naszego zgromadzenia. Jest okazja, aby powstawały nowe inicjatywy dla dzieci i młodzieży. Stąd i pomysł na festiwal w Sobocie pod hasłem „Któż jak Bóg”. Jest to, oczywiście, zawołanie Archanioła Michała. Chcemy wielbić Boga słowami Archanioła – tłumaczy ks. Zbigniew Pajor CSMA, proboszcz parafii pw. śś. Piotra i Pawła Ap. w Sobocie. – Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Dobrze, jeżeli nie jest to śpiewanie dla śpiewania. Nie wszyscy muzycy tworzący muzykę robią to z dobrą intencją. A przez muzykę religijną, jaką słyszymy tutaj dzisiaj na festiwalu, można pięknie wielbić Pana Boga. Dla osób nieżyjących wiarą taka muzyka może być nudna. Dla tych, którzy żyją obok Pana Jezusa, jest ona czymś wspaniałym – opowiada kapłan.

  Jury oceniało choreografię, umiejętność zachowania na scenie, trzymanie linii melodycznej, a także podstawowe elementy śpiewu.

  Festiwalowi patronowali bp Stefan Cichy, ordynariusz diecezji legnickiej, oraz ks. Kazimierz Radzik, przełożony generalny księży michalitów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół