• facebook
 • rss
 • Zasłużyli na to wyróżnienie

  Jędrzej Rams

  dodane 16.09.2012 22:45

  Ponad 200 osób związanych z Domowym Kościołem dokonało podsumowania działalności ruchu na spotkaniu w Miłkowie pod Jelenią Górą.

  Raz w roku liderzy Domowego Kościoła spotykają się na podsumowaniu swojej działalności. Jest to dobry pretekst do poznania działania ruchu w Polsce oraz po za jej granicami.

  - Podsumowanie pracy rocznej służy przede wszystkim temu, żeby ludzie którzy posługują w Domowym Kościele się spotkali. Są bowiem odpowiedzialni za cały ruch. Jest to też bardzo dobra okazja, aby wzmocnić się poprzez dar wspólnoty. Ze swojego doświadczenia wiem, że zabierając inne pary z Domowego Kościoła, o których myśleliśmy, że mogą w przyszłości zostać parami rejonowymi bądź diecezjalnymi, zawsze one wracały z takich spotkań podbudowane i bardzo zapalone do pracy. Dar wspólnoty daje wiele. Jest też taka nietypowa, rzadko spotykana atmosfera. Ludzie z różnych stron Polski dobrze się znają i nikt nie czuje się obcy – uważa ks. Robert Serafin, moderator diecezjalny Domowego Kościoła z naszej diecezji. Atmosfera na podsumowaniu była dobra też z tego względu, iż jak przyznają sami członkowie, struktury Domowego Kościoła z roku na rok się rozrastają. Przybywa rodzin chętnych do rozwoju właśnie tą formą duchowości.

  W naszej diecezji prężnie działa kilka kręgów. Nasze działanie zostało zauważone również na arenie ogólnopolskiej Ruchu Światło- Życie. Stąd też wniosek o zorganizowanie rocznego spotkania akurat w naszej diecezji został rozpatrzony pozytywnie. Wniosek o organizację takiego spotkania został złożony dokładnie 3 lata temu i od tamtej pory już trwały przygotowania.

  - Na pewno na to zasłużyliśmy. Jesteśmy zaangażowani w ogólnopolskie dzieła. Wspieramy też m.in. powstawanie Domowego Kościoła w Czechach. Mamy piękna diakonię muzyczną składającą się z par z Görlitz i ze Zgorzelca. Rodziny z naszej diecezji służą przy różnych rekolekcjach w Polsce i za granicą – zdradzają Anna i Ryszard Szewczyk, do ostatniej soboty para diecezjalna Domowego Kościoła Diecezji Legnickiej.

  Małżeństwo Szewczyków posługę pary diecezjalnej pełniło przez ostatnie 5 lat. W sobotę w bazylice pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie w obecność bp. Stefana Cichego oraz Marka Borowskiego SAC, moderatora krajowego Domowego Kościoła, posługa została przekazana nowej parze. Jest to małżeństwo Jolanty i Jarosława Bochyńskich z par. pw. św. Antoniego w Piechowicach. Jak podkreślała ustępująca para, służba w Domowym Kościele nigdy nie ustaje. Nawet po zakończeniu pełnienia akurat tej ważnej posługi.

  Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła w diecezji legnickiej   Jolanta i Jarosław Bochyńscy
  Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła w diecezji legnickiej
  Jędrzej Rams / GN
  Co do planów na rozpoczynającą się naszą 3- letnią posługę, to pragniemy utrwalić dobrą tendencję w zakresie pogłębiania formacji duchowej małżonków Domowego Kościoła. Chcemy także zacieśnić współpracę z kapłanami-moderatorami grup młodzieżowych Ruchu Światło-Życie, abyśmy tworzyli prawdziwą jedność. Zapewnienie ks. dr Jacka Wojeńskiego - moderatora diecezjalnego Ruchu- że będzie się starał o utworzenie Diakonii Jedności w naszej diecezji, jest dobrym tego początkiem. Poczynione zostały także pierwsze kroki, aby utworzyć Stanicę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka -  mówili Jolanta i Jarosław Bochyńscy tuż po Eucharystii.

  W Miłkowie pojawiła się para krajowa, pary diecezjalne i filialne oraz pary odpowiedzialne za rozwój DK m.in. na Ukrainie, w Niemczech i Austrii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół